Küçük Taha'ya Cumhurbaşkanı Erdoğan sahip çıktı

Elazığ'da yaşayan çiftin tek çocuğu olan 6 yaşındaki küçük Taha, beynindeki tümör nedeniyle sol gözünün görme özelliğini kaybetti. Maddi durumu iyi olmayan ailenin sosyal medya üzerinden yaptığı yardım çağrısına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kulak verdi.

Elazığ'da yaşayan Rıfat Sis (36) ve Azine Sis'in (32), tek çocuğu olan 6 yaşındaki Taha Kemal Sis, beynindeki tümör nedeniyle sol gözünün görme özelliğini kaybetti. Sosyal medya üzerinden yardım isteyen aileye Cumhurbaşkanı Erdoğan yardım elini uzattı. Aile ile telefonda görüşüp Taha ile ilgili bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, talihsiz çocuğun tedavisi için gerekli girişimlerin yapılacağını ifade etti.

SOL GÖZÜNÜN GÖRME YETİSİNİ KAYBETTİ

Anne Azine Sis, 15 gün önce oğlu Taha Kemal Sis'in sol gözünde kayma meydana geldiğini fark etti. Bunun üzerine aile, çocuğu hastaneye götürdü. Hastanede çekilen tomografide 6 yaşındaki Taha Kemal Sis'in iki göz sinirinin üstünde bir tümör olduğu tespit edildi. Bu nedenle de sol gözünün görme özelliğini kaybettiğini öğrendi. Doktorlar tarafından aileye tümörün, büyüdüğü ve Elazığ'da ameliyatın yapılamadığı, İstanbul'da ameliyat edilmesi gerektiği söylendi.

ERDOĞAN ARAYIP BİLGİ ALDI

Ameliyat masrafının ise 50 bin lira olduğunu öğrenen aile maddi imkanları olmadığı için yetkililerden yardım beklediğini sosyal medya üzerine duyurdu. Kısa sürede sosyal medyada oldukça fazla paylaşım alan duyurunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anne Azine Sis ile telefonda görüşerek Taha'nın durumu ile ilgili bilgi aldı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ OĞLUMUZA SAHİP ÇIKTI"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonda anne Azine Sis ile yaptığı görüşmede, Taha'nın ameliyatı için gerekli her şeyin yapılacağını ifade etti. Anne Azine Sis ise yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız oğlumuza sahip çıktı. Kendisine teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız bizim yanımızda olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanımızın arayacağını hiç beklemiyorduk ama bizim için umut oldu. Allah razı olsun" dedi.

Küçük Taha'ya Cumhurbaşkanı Erdoğan sahip çıktı - Son Dakika

Kaynak: DHA

17 Ocak 2020 Cuma 06:19

Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı, Elazığ, Güncel, Son Dakika

Son Dakika