Küçükçekmece'de Çocuklara Özel 3'üncü Çocuk Sokağı Kuruldu

Küçükçekmece'de çocuklara özel 3'üncü çocuk sokağı kuruldu Çocuklar sokakta geleneksel oyunları güvenli bir şekilde oynuyorİSTANBUL - Küçükçekmece'nin 3'üncü Çocuk Sokağı açıldı.

Küçükçekmece'de çocuklara özel 3'üncü çocuk sokağı kuruldu
Çocuklar sokakta geleneksel oyunları güvenli bir şekilde oynuyor
İSTANBUL - Küçükçekmece'nin 3'üncü Çocuk Sokağı açıldı. Çocuklara özel hazırlanan trafiğe kapalı çocuk sokağında çocuklar gönüllerince oynarken, veliler de güvenli ortamda çocuklarının oynamasından memnun kalıyor.
Küçükçekmece Belediyesi ilçe genelinde ikamet eden çocukların rahat ve güvenli bir şekilde boş zamanlarında oyun oynamaları için kurduğu çocuk sokaklarına bir yenisini daha ekledi. Mehmet Akif Mahallesi 2'nci Tolga Sokak'ta çocuklar için düzenlenen alan, rahat bir oyun alanı sunuyor. Geleneksel oyunların da oynanabildiği alanda çocuklar, kendilerine ikram edilen pamuk şekerleri ve mısırları da yeme imkanı buluyor. Uygulamadan araçların giremediği ve tehlikeden uzak bir ortam oluşmasından dolayı çocuklar kadar veliler de memnum kaldı.
Çocuk sokağı çocuklardan tam not aldı
Sokakta oyun oynayan Canan isimli çocuk, mutluluğunu ifade ederek, "Keşke dünya çocuk sokağı olsaydı. Çok eğlenceli. Paten kayıp oyunlar oynuyoruz. Buradaki tavşanla da eğleniyoruz. Buradaki arkadaşlarımızda akıllı. Okula yaya geçidi de yapmışlar okula gidebiliyoruz. Çok güzel bir park yapmışlar hepsine çok teşekkür ederim" dedi. Oyun oynayan çocuklardan minik İlker ise, "Ben hep buradan geçiyorum çok güzel bir sokak. Burada köşe kapmaca oynuyoruz. Tavşanlarla oynuyoruz. Çok mutluyuz" diye konuştu. Rabia Gül isimli diğer bir çocuk ise, " Arkadaşlarımızla seksekler çizmişler yer onları oynuyoruz, eğleniyoruz" şeklinde konuştu.
Trafiğe kapalı çocuk sokağı velileri memnun etti
Çocuğunu sokakta oyun oynamak için getiren velilerden Hüsamettin Sülün, "Trafiğe kapalı olması açısında çok iyi oldu. Çocukların rahat oyun oynayabilecekleri rahat güvenli. Böyle bir ortam maalesef çok bulunmuyor buralarda. Bir nevi nefes alacakları rahat bir yer oldu" dedi.

Kaynak: İHA

16 Aralık 2017 Cumartesi 10:17

Küçükçekmece Belediyesi, Yerel