Küçükçekmece'de Ramazan Etkinlikleri Ahmet Özhan Konseriyle Başladı

Küçükçekmece Belediyesinin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği programda, Türk sanat ve tasavvuf müziğinin önemli isimlerinden Ahmet Özhan verdiği konserle vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.

Küçükçekmece Belediyesinin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği programda, Türk sanat ve tasavvuf müziğinin önemli isimlerinden Ahmet Özhan verdiği konserle vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.
Küçükçekmece Belediyesinin düzenlediği Ramazan etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda, Atakent Mahallesi Selçuklu Parkı Amfi Tiyatro'da gerçekleşen etkinlikte Ahmet Özhan konser verdi. Etkinliğe, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.
"Başkan Karadeniz'e teşekkür ediyorum"
Küçükçekmeceli sevenleri ile buluşan Türk sanat ve tasavvuf müziğinin önemli ismi Ahmet Özhan, Ramazan ayının manevi iklimine uygun eserlerini dinleyicilerin beğenisine sunarak, "'Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız. Beni her şeyinizden çok sevmedikçe de imanınız kemale ermez.' Bu derin mana taşıyan Hadis-i Şerif'teki irfana cümlemiz sahip olalım. Bu tür bir sevgiyi anlayalım ve bir yaşam şekli haline getirelim. Bize bu gönül alışverişini yapma imkanı sağlayan Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel Karadeniz'e çok teşekkür ediyorum" dedi.
İlahi ve kasideler mest etti
Ramazan ayının manevi iklimine uygun ilahi ve kasideler seslendiren Özhan, 'Gül Yüzünü Göreyim ya Resulallah', 'Can Allah Canan Allah', 'La İlahe İllallah', 'Güzel Aşık Cevrimizi Çekemezsin Demedim Mi', 'Biz Aşığız Biz Ölmeyiz Çürüyüp Toprak Olmayız' eserlerini icra etti. Etkinliğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar ise ilahilere eşlik ederek hep bir ağızdan söyledi.
"Ramazan ayının bereketiyle sırılsıklam olmanızı diliyorum"
Ramazan ayı boyunca etkinliklerin devam edeceğini vurgulayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz sanatçıya teşekkür ederek, Küçükçekmecelilere, "Rabbim, Ramazan ayının bereketini, hikmetini ve irfanını üzerimize dolu dolu yağdırsın inşallah. Ramazanın bereketiyle sırılsıklam olmanızı diliyorum" diye seslendi.
Etkinlik sonunda ise Başkan Karadeniz, Ahmet Özhan'a teşekkür ederek çiçek takdim etti.
Ramazan boyunca sokak iftarları ve etkinlikler devam edecek
Selçuklu Sosyal Tesisleri Amfi Tiyatro'da Ramazan ayı boyunca her gece geleneksel gölge oyunu, Türk tasavvuf müziği konserleri, meddah, canlı karagöz oyunları Küçükçekmecelilerle buluşacak. Öte yandan, Münip Engin Noyan, Mustafa Karataş, Nihat Hatipoğlu, Necmettin Nursaçan gibi önemli isimlerin sohbetlerinin yanı sıra, İbrahim Sadri, Celal Bakar, Tuncay Kemertaş, Sami Özer, Halil Necipoğlu da ilahi ve dinletileriyle Küçükçekmecelilerle birlikte olacak. 21 mahallede gerçekleştirilecek iftar yemeklerine ek olarak, bölgedeki sitelerde komşuluk ilişkilerini güçlendirmek amacıyla iftar programları da düzenlenecek. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

29 Mayıs 2017 Pazartesi 11:53

Selçuklu, Temel Karadeniz, Ahmet Özhan, Küçükçekmece, Yerel