Kuklalara Can Verdiler

Belediye Kültür Sarayı'nda şiir dinletisi gerçekleştirdi.

Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri, Kütahya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde ve

Belediye Kültür Sarayı'nda şiir dinletisi gerçekleştirdi.

Cezaevindeki programa Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar, Cezaevi Müdürü Necati Karacık, Mehmet Çelik, Cezaevi çalışanları ve mahkumlar katıldı.

Başsavcı Çınar, program sonrası yaptığı konuşmada, "Ben buraya gelirken sıradan bir dinletiye geldiğimi düşünmüştüm ama, gördüm ki mükemmel bir gösteri hazırlamışsınız. Farklı bir tasarımla çok güzel bir sunum gerçekleştirdiniz. Bu öğrencileri böyle bir orijinal gösteriye hazırlayan öğretmenleri kutluyorum" dedi.

Çınar, Okul Müdürü Mehmet Zorlu'ya çini tabak, Cezaevi Müdürü Necati Karacık'ta programı hazırlayan öğretmenler Yeşim Çelik ve Şenay Uslu'ya çini tablo hediye etti.

Belediye Kültür Sarayındaki geceye ise Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda misafir katıldı. Bir marangoz ve kuklalarını şiire dönüştüren geceyi herkes ilgiyle izledi.

"Şair Damlayı bilmez, Şiir Deryayı bilir" sloganıyla çıkılan yolda Türk Edebiyatının seçkin şairlerinin isimlere yazdıkları şiirlere yer verilirken, Fahriye Abla, Abbas, Pia, Liliyar gibi 16 şiirin seslendirildiği gecede Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri de müzikleriyle şiirlere eşlik ettiler.

Programda şiirlere bağlı olarak Elfida, Fabrika Kızı gibi şarkı ve türkülere de yer verildi. - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

08 Mayıs 2012 Salı 17:15

Mehmet Çelik, Fatih, Hüseyin Çınar, Kütahya, Yerel