Kültür ve Turizm Bakanı Avcı İlk Resmi Programını Üsküdar'da Gerçekleştirdi

Haber-Kamera: Ümit TÜRK İstanbul / DHAKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yeni bakanlığı döneminde ilk resmi programını 2. Üsküdar Kitap Fuarı'nın açılışına katılarak gerçekleştirdi.

Haber-Kamera: Ümit TÜRK İstanbul / DHA
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yeni bakanlığı döneminde ilk resmi programını 2. Üsküdar Kitap Fuarı'nın açılışına katılarak gerçekleştirdi. Açılış öncesi yaptığı konuşmada, konuşma metnine bağlı kalmayacağını belirten Kültür Bakanı, geçen yıl birincisi düzenlenen kitap fuarının çok başarılı geçtiğini, yayınevlerinin bu yıl daha çok rağbet gösterdiğini bu nedene de Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e teşekkürlerini ilettiğini söyledi.
"KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI OLARAK İLK RESMİ PROGRAMIM"
2. Üsküdar Kitap Fuarı'nın onur konuğu yazar Mehmet Niyazi Özdemir'in eserlerinin lise ve üniversiteli gençler arasında ilgi gördüğünü belirten Avcı, bu yıl da ilginin devam edeceğini umduğunu belirtti. Kültür ve Turizm Bakanı olarak ilk resmi programını bir kitap fuarında gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu belirten Avcı, "Bol kitaplı günler diliyorum" sözleriyle konuşmasına son verdi.
200 YAYINEVİ, 100 YAZAR...
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de kitap okumanını önemine değinerek, bu yıl ki kitap fuarında iki yüzü aşkın yayınevinin olduğunu ve yüzden fazla yazarın da burada okurlarıyla buluşacağını ifade etti.
YAZARLAR BAKANA KİTAP HEDİYE ETTİ
Konuşmaların ardından Kütür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı fuarın onur konuğu yazar Mehmet Niyazi Özdemir'e çiçek ve İstanbul Minyatürleri kitabını takdim etti. Daha sonra Bakan Avcı ve beraberindekiler kurdele keserek fuarın açılışını yaptı. Fuardaki stantları gezen Avcı'ya yazarlar kitaplarını hediye etti.

Kaynak: DHA

28 Mayıs 2016 Cumartesi 13:28

Hilmi Türkmen, İstanbul, Üsküdar, Nabi Avcı, Politika, Güncel