Kulu'nun 'En'Leri Töreni Yapıldı

Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kulu'nun 'EN'leri töreninde, kişi ve firmalara ödül verildi.

Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kulu'nun "EN"leri töreninde, kişi ve firmalara ödül verildi.

Törende, TÜBİTAK Bilim Ödülünü "Biyokimya ölçüm yöntemi geliştirme alanında uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları" nedeniyle almaya hak kazanan Prof. Dr. Özcan Erel, Doha Büyükelçisi Ahmet Demirok, Kulu Kaymakamı Hüseyin Avcı, Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, derneğin kurucusu Korkut Yiğitalp, Avrupalı Kululular Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Bünyamin Erdal, Kulu Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan ile Kulusan AŞ, Kan Ticaret ve Rıfatoğlu Tarım firmaları ödüle layık görüldü.

Dernek başkanı Murat Tütüncü, törende yaptığı konuşmada, "Amacımız; 2015 yılında farklı alanlarda ülkemize, ilçemize ve derneğimize katkı sunanları çalışmalarından dolayı ödüllendirmek, yalnız olmadıklarını göstermektir" dedi.

Konuşmaların ardından, katılımcılara plaket ve ödülleri verildi.

Törene, Kaymakam Hüseyin Avcı, Prof. Dr. Özcan Erel, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

31 Aralık 2015 Perşembe 10:17

Doha, Hüseyin Avcı, Dr, Kulu, Kültür Sanat