Kumburgaz Sahilinde Facia

Kumburgaz sahilinde balık tutmak için denize açılan 5 arkadaşın bulunduğu tekne alabora oldu.

Edinilen bilgiye göre, Kumburgaz sahilinde akşam saat 17: 00'da balık tutmak için denize açılan Şener Karataş, İsmail Kılıçaslan, Bülent Balta, Metin Şahin, Hamdi Ali Ertuğrul isimli 5 arkadaşın bulunduğu tekne alabora oldu. Teknede bulunan Bülent Balta yüzerek karaya ulaşmayı başararak, sahilde bulunanlardan yardım istedi. Diğer 4 kişinin en son saat 19.00sıralarında haber alındığı öğrenilirken, arama çalışmları halen devam ediyor.

HELİKOPTERLE ARAMA

Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri gece yarısı yaklaşık 2 saat kayıpları aradı. Ancak arama çalışmalarına havanın aydınlanmasına kadar ara verildi. Gün ağırması ile beraber Sahil Güvenlik ekipleri arama çalışmalarına tekrar başladı. Aramalara helikopterli destek veriliyor.

Sahilde kardeşi Şener Karataşı'ın bulunmasını bekleyen Gönül Karataş, 1 kişinin kendi çabaları ile karaya ulaşıp yardım istediğini söyledi. Karataş, "Sahil Güvenlik'e ulaşmamız polise haber vermemiz saatlerde aldı. Biz bu süre içersinde hiç kimse ile irtibat halinde değiliz. Burada bütün insanlar bekliyoruz. Yapılan hiçbir şey yok. Helikopter istedik. İstanbul'un Ankara'dan izin alması gerekiyormuş. Çok çaresiz durumdayız" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

27 Ağustos 2012 Pazartesi 07:56

Ali Ertuğrul, Metin Şahin, Kumburgaz, Karataş, Politika, Güncel