Kur'an-ı Kerimi Güzel Okumak İçin Yarıştılar

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu, il genelinde bulunan İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerimi güzel okuma, hafızlık ve ezan okuma yarışmalarına ev sahipliği yaptı.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu, il genelinde bulunan İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen Kur'an-ı Kerimi güzel okuma, hafızlık ve ezan okuma yarışmalarına ev sahipliği yaptı.
Okulun konferans salonunda düzenlenen yarışma programında sırasıyla erkek öğrenciler arası yapılan "Genç Sada" erkekler Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma, "Genç Bilaller" ezan okuma ve hafızlık yarışmaları gerçekleştirildi.
Yarışma programının jüri üyeliğini, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mustafa Talha Akkiraz, Bilecik İl Müftü yardımcısı Ahmet Tokgöz, Bilecik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Nurettin Korkmaz, Bilecik Merkez TOKİ Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Selim Köse ve Bilecik merkez Osmangazi Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sezai Dönmez yaptı.
Yarışma sonunda erkek öğrenciler arası yapılan "Genç Sada" erkekler Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasında ise 1'inciliği Bozüyük Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulundan Fatih Şanlıtürk kazanırken, 2'inciliği Gölpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ömer Faruk Aydoğdu,3'üncülüğü ise Merkez Dursun Fakıh İmam Hatip Ortaokulundan Ahmet Maget kazandı. Bir diğer yarışma olan "Genç Bilaller" ezan okuma yarışmasında ise, Bozüyük Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulundan Furkan Taha Ay birinci, Gölpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesinden Muhammed Aybey ikinciliği ve Pazaryeri Şehit Zafer Koyuncu İmam Hatip Ortaokulundan Behlül Asaf Tekin ise üçüncülüğü kazandı.
Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasında ise Bozüyük Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Hafız Harun Yahya Metin birinci oldu. Yarışmalar ödül töreninin yapılmasının ardından sona erdi.
Program Bozüyük Belediye Başkanı Sayın Fatih Bakıcı, İl Müftü Yardımcısı Ahmet Tokgöz, İlçe Milli eğitim Müdürü Halis Çelik, İlçe Müftüsü Selami Bağcı, Okul Müdürleri, danışman öğretmenler, veliler ve öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. - BİLECİK

Kaynak: İHA

20 Aralık 2017 Çarşamba 15:48

Mustafa Talha, Fatih Sultan Mehmet, Müftü, Bozüyük, Yaşam