Kurban Bayramı Kutlanıyor

Konya'da Kurban Bayramı'nın ikinci gününde bayramlaşma programı düzenlendi.

Konya'da Kurban Bayramı'nın ikinci gününde bayramlaşma programı düzenlendi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Ilgın Çınar Park'ta düzenlenen bayramlaşma töreninde, bayramın İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.

Bayramların sevinç ve güzelliklerin kaynağı olduğuna işaret eden Baloğlu, "İslam aleminde yaşanan parçalanmışlıklar, Arakan bölgesinde yaşanan katliamlar bu bayramı hüzünlü geçirmemize sebep oldu. Kurban Bayramı denince hep Sezai Karakoç'un dizeleri aklıma gelir. İnşallah, 'Kurbanda akıttığımız kanlar, İslam aleminde akan kanlara kefaret olur'. İnşallah bir sonraki bayrama daha huzurlu ve daha mutlu kavuşuruz." diye konuştu.

İlçe Belediye Başkanı Mehmet Karahan ise İslam aleminin ve hemşehrilerinin bayramını kutladı. Programda protokol üyeleri, vatandaşlarla bayramlaştı.

Kulu

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, partisinin ilçe teşkilatı önündeki törende, AK Parti'nin ülkenin ve ümmetin kaderiyle bütünleştiğini kaydetti.

Türkiye'nin zor günler geçirdiğini aktaran Ağralı, "Son üç yılı tabiri caizse şeytan taşlamakla geçti. Şeytan taşlamanın biteceği yok. Bir yandan da hizmetlerimizin devam etmesi gerekiyor. Bizim için dışarıda ciddi manada siyasi rakip yok. Fitneye fırsat vermememiz gerekir." dedi.

Buradaki törene İlçe Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Serdar Küçük, İlçe Başkanı Mehmet Talayhan ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Seydişehir

Seydişehir Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen programda, Kaymakam Aydın Erdoğan, protokol üyeleriyle bayramlaştı.

İlçe protokolü ve vatandaşların bayramını kutlayan Erdoğan, bayramların halkın birlik ve dayanışmasını, sosyal barış ve kardeşliğin geliştirilmesini sağlayan en önemli günler olduğunu söyledi.

Programa, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Garnizon Komutanı Üsteğmen Burak Çelik, İlçe Müftüsü Kemal Demirel ve vatandaşlar katıldı.

Karapınar

Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Yeni Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen bayramlaşma programında, bayramların toplumu, insanları birbirine yaklaştıran ve dayanışmayı artıran özel günler olduğunu söyledi.

Bayramların sevinçlerin arttığı, sevgi ve hoşgörünün ön plana çıktığı günler olduğunun altını çizen Karaca, "Türk milletimize sağlık ve güzellikler içerisinde nice bayramlar diliyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın." dedi.

Törene yerel yöneticiler ile STK temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri bayramlaştı.

Kaynak: AA
02 Eylül 2017 Cumartesi 16:56

Son Dakika