Kütahya Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

30 Mart yerel seçimlerinde yeniden şekillenen Kütahya Belediye Meclisi, ilk toplantısını yaptı.

30 Mart yerel seçimlerinde yeniden şekillenen Kütahya Belediye Meclisi, ilk toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu başkanlığında Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti grubundan 18, MHP grubundan ise 13 üye katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan toplantıda konuşan Başkan Kamil Saraçoğlu, demokrasinin gereği olan seçimlerin geride kaldığını belirterek, "30 Mart yerel seçimleri hem şehrimize hem ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Milletimizin teveccühü ile Belediye Başkanlığı ve şehri emin görevini Allah bizlere nasip etti. Aynı zamanda Belediye meclis üyesi arkadaşlarımız da milletimizin teveccühü ile seçildiler. Allah hayırlı uğurlu etsin. İnşallah hem şehrimiz hem ülkemiz için hayırlı vazifelerimiz olur. İnşallah hayırlı hizmetler hep beraber yaparız" diye konuştu.

"MUHALEFET YAPMIŞ OLMAK İÇİN MUHALEFET YAPMAYACAĞIZ"

MHP grubu adına söz alan Belediye Meclis Üyesi Salih Özden'de MHP Meclis grubu olarak Kütahya'nın sorunlarını çözmek Kütahya'da yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına hep birlikte çaba göstereceklerini kaydetti. Özden, "Kütahyalı hemşehrilerimizin Kütahya'da yaşamaktan mutlu ve Kütahya'da yaşamaktan onurlu olmalarını istiyoruz. Muhalefet yapmış olmak için muhalefet yapmayacağız. Belediye Meclisi bir karar organıdır ve karar organı da yönetimin kalbidir, biz kalbin doğru atmasını sağlayacağız. Milletimizin menfaatine ve yönetmeliklere uygun her projeyi sonuna kadar destekleyeceğiz" İfadelerini kullandı. - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

09 Nisan 2014 Çarşamba 16:31

Salih Özden, Ak Parti, Kamil Saraçoğlu, Kütahya, Yerel