Leonard Cohen'in Ölüm Nedeni Belli Oldu

Dünyaca ünlü Kanadalı şair, şarkı sözü yazarı, romancı ve müzisyen Leonard Cohen'in evinde düştükten sonra uykusunda hayatını kaybettiği açıklandı.

Cohen'in Menajeri Robert B. Kory, Cohen'in 7 Kasım gecesi Los Angeles'taki evinde düştükten sonra uykusunda hayatını kaybettiğini açıkladı.

82 YAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

New York Times'ın haberine göre; Kory, "Ölümü ani, beklenmedik ve huzur içindeydi." dedi. Ailesi Cohen'in öldüğünü 10 kasım günü resmi Facebook hesabı üzerinden yapılan bir açıklamayla duyurmuş ve 82 yaşında hayatını kaybeden müzisyenin ölüm nedenine ilişkin bir bilgi vermemişti.

Hayranları Cohen'in kötüye giden sağlığı ile ilgili fazla bilgi sahibi değildi. New Yorker'ın haftalık radyo programına konuşan ve Cohen ile son günlerinde röportaj yapan New Yorker muhabiri David Remnick, Kanadalı müzisyenin kanserle mücadele ettiğini söylemişti.

Montreal'DE TOPRAĞA VERİLDİ

Cohen'in doğduğu Montreal'de Yahudi geleneklerine göre toprağa verildiği öğrenildi. Shaar Hashomayim Sinagogu'ndan yapılan açıklamada, Cohen'in, vasiyeti üzerine ailesinin yanında toprağa verildiği belirtildi.

Cohen 50 yıllık kariyerinin 14. stüdyo albümünü geçen ay yayınlamıştı. Ekimde New Yorker'a verdiği röportajda Cohen " Ölmeye hazırım. Umarım çok rahatsızlık vermez. Benden bu kadar." demişti.

17 Kasım 2016 Perşembe 10:37

New York Times, Los Angeles, Montreal, Facebook, Yaşam, Dünya, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri