Libya'da dengeleri değiştirecek iddia: Başbakan Serrac istifa edecek

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın istifa etmeyi düşündüğü öne sürüldü.

ABD basını, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın istifa etmeyi planladığını iddia etti. İstifanın Cenevre'deki müzakereler sonunda açıklanacağı öne sürüldü.

MÜZAKERELER SONRASI İSTİFA EDECEK

ABD'li Bloomberg haber sitesinde yer alan habere göre Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac görevinden istifa etmeye hazırlanıyor. Serrac'a yakın olduğu belirtilen yetkililerin açıklamalarına dayandırılan haberde, Serrac'ın yakında istifasını açıklamayı planladığı ve gelecek ay Cenevre'de düzenlenecek müzakereler boyunca görevine devam edeceği ifade edildi.

KONSEY VE SEÇİM TALEP EDİLECEK

Serrac ve yardımcılarının konuyu Libyalı ve uluslararası ortaklarıyla görüştüğünü ileri sürülen haberde, Serrac'ın istifasını hafta sonuna kadar duyurmasının beklendiği belirtildi. Habere göre, müzakerelerde Libya'daki taraflardan yönetimlerin birleşmesini sağlayacak yeni bir başkanlık konseyi ve seçim yapılması konularında anlaşmaları talep edilecek.

Libya'da dengeleri değiştirecek iddia: Başbakan Serrac istifa edecek - Son Dakika Dünya
Kaynak: İHA
15 Eylül 2020 Salı 14:50
YORUMLAR (23)
  • Mehmet : Düşünüyorum nickli arkadaş yanlışın var, sarracın savaşı kazanma ihtimali zaten %5 bile değildi türkiye den başka kimse yok arkasında hafterse libyanın %80 inini kontrol ediyor arkasında rusya,fransa,mısır,suudi arabistan,bae vs arap devletleri var. Hafterin kontrol ettiği bölgelerde 7 tane rus askeri üssü var ne rusya ne fransa libyadan çıkmadı tam tersi kalıcı olarak yerleştiler. Suriyede olduğü gibi libyada da kaybettik tc tarihinin en başarısız dış politika dönemi net
    Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • mehmet : senin gibiler varken ne bekliyorsun yarın turkiyeyi israile teslim edersiniz
    0 0 Yayından Kaldır
  • düşünüyorum : arkadaşlar sarrac hükümeti seçimle başa gelmiş bir hükümet degil bm nin aldığı kararla kurulmuş muhattap alınan bir hükümet yani bm nin kararı eşittir abd nin kararı kısaca anladığım abd libyadan rusya ve fransayı çıkarmak için bizi kullandı şimdi bizden kurtulmak için kendi eliyle bm ye kurdurdu sarraç hükümetini istifa ettirip yeni kurduracagı hükümete bizi kapı dışarı ettirip kendi libyaya çökecek trublustan sirteye başkenti taşımaya planlıyor biranönce mevcut hükümete seçim yaptırmalyız
    Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika