Hafter güçleri, Libya'nın başkentinde havan saldırısı düzenledi

Libya'daki taraflar ve uluslararası toplum Almanya'nın başkenti Berlin toplanırken, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler ateşkesi ihlal etti.

Libya'daki taraflar ve uluslararası toplum Almanya'nın başkenti Berlin'de toplanırken, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler ateşkesi ihlal etti. Başkent Trablus'ta belirli aralıklarla farklı şiddette patlama sesi duyulurken, kentin güneyinden siyah dumanlar yükseliyor.

ATEŞKESİ İHLAL EDİP SALDIRI DÜZENLEDİLER

Libya'nın uluslararası meşruiyete sahip temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçlerin ortak Öfke Volkanı Operasyonu Sözcüsü Abdulmalik el-Medeni, yaptığı açıklamada, Hallatat ve Hallet el-Furcan bölgesinde Hafter milislerinin ateşkesi ihlal ederek havan saldırısı düzenlediklerini, kendilerinin de bu saldırıya karşılık verdiğini ve durumu kontrol altına aldıklarını ifade etti.

PETROL TANKERİNİ VURDULAR

Medeni, Hafter milislerinin havan saldırısının Hallatat bölgesindeki petrol tankerlerine isabet ettiğini, bu nedenle yangın çıktığını söyledi. Bu arada, farklı şiddetteki patlama sesleri uzun aralıklarla sürüyor.

Hafter güçleri, Libya'nın başkentinde havan saldırısı düzenledi - Son Dakika Dünya
Son Dakika: Darbeci Hafter'e bağlı güçler, Türkiye ve Rusya'nın ortak ateşkes çağrısını kabul etti Son Dakika: Darbeci Hafter'e bağlı güçler, Türkiye ve Rusya'nın ortak ateşkes çağrısını kabul ettiDarbeci Hafter, 24 saat geçmeden ateşkesi ihlal etti Darbeci Hafter, 24 saat geçmeden ateşkesi ihlal ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Konferansı için Berlin'e iniş yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Konferansı için Berlin'e iniş yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'de Türklerin sevgi gösterileriyle karşılandı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'de Türklerin sevgi gösterileriyle karşılandıSon dakika: Berlin'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesi sona erdi! Liderler kritik mesajlar verdi Son dakika: Berlin'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesi sona erdi! Liderler kritik mesajlar verdiDarbeci Hafter'den bir skandal hamle daha! Libya'nın güneyindeki petrol sahası kapatıldı Darbeci Hafter'den bir skandal hamle daha! Libya'nın güneyindeki petrol sahası kapatıldı

Kaynak: AA

19 Ocak 2020 Pazar 17:40

Halife Hafter, Libya, Dünya, Güncel, Son Dakika

Son Dakika