EuroSport.com

Londra Yolcusu Halterciler Belli Oldu

Londra Olimpiyatları için hazırlıklara Isparta'nın Eğirdir ilçesinde devam eden Halter Milli Takımı'nın olimpiyatlara katılacak beş erkek sporcusu belirlendi.

Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, Eğirdir Spor Salonu'ndaki seçmeler öncesi yaptığı açıklamada, Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'yi halterde 5 erkek ve 4 kadın sporcuyla temsil edeceklerini söyledi.

Erkek sporcuların Eğirdir'de, kadın sporcuların ise Kocaeli'de hazırlıklarını sürdürdükleri anlatan Akkuş, ''Halter, olimpiyatta madalya beklenen bir spor, dolayısıyla bizim için olimpiyatlara katılmak yeterli değil. Madalya da almamız gerektiğini düşünüyoruz. İnşallah alacağız'' dedi.

Halter Milli Takım Antrenörü Hasan Toker ise Türkiye'yi Londra'da en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. Eğirdir'i, çalışma ortamının iyi ve serin bir iklime sahip olması dolayısıyla seçtiklerini aktaran Toker, ''Bölgesel kamplardan sonra 24 Haziran'da Eğirdir'e geldik. 6 sporcuyla çalışmalara devam ettik. Bugün 4 sporcu daha aramıza katıldı. Seçmelerin ardından 5 sporcumuzla günde çift idman hazırlıklara devam edeceğiz'' diye konuştu.

15-20 Temmuz tarihleri arasında belirlenecek bir güne kadar antrenmanlara devam edeceklerini ifade eden Toker, Türkiye'yi gururlandırmak, olimpiyatlardan madalyalarla dönmek istediklerini sözlerine ekledi.

Antrenör Erkan Kayır da hedeflerinin olimpiyatlarda iyi dereceler elde etmek olduğunu kaydetti.

Eğirdir Spor Salonu'nda gerçekleştirilen seçmelerde 10 sporcunun performansları ve önceki şampiyonalarda aldıkları dereceler, Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, Milli Takım antrenörleri Hasan Toker ve Erkan Kayır tarafından değerledirildi. Yapılan değerlendirme sonucu Londra Olimpiyatları'na katılacak erkek halterciler şu isimlerden oluştu:

''62 kiloda Erol Bilgin, 62 kiloda Hurşit Atak, 69 kiloda Mete Binay, 85 kiloda Fatih Baydar, 94 kiloda İbrahim Arat.''

Londra yolcusu 4 kadın halterci ise bugün Kocaeli'de gerçekleştirilecek seçmelerde belli olacak.


''Elimizden gelen en iyi sonuçla dönmeye çalışacağız''

Sporcu Fatih Baydar, ilk kez olimpiyat oyunlarına katılacağını belirterek, bu durumdan duyduğu gururu dile getirdi.

Olimpiyatlarda iyi dereceler elde etmek istediklerini ifade eden Baydar, 'Türkiye'mize elimizden gelen en iyi sonuçla dönmeye çalışacağız'' dedi.

Baydar, desteklerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e teşekkür etti.

Kaynak: EuroSport.com
08 Kasım 2014 Cumartesi 16:43
YORUMLAR

Son Dakika