Lösemi ve Kanser Hastaları 'Mutlulukla Güldü'

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneğince (KANSERDER) hastalarına moral vermek amacıyla 'Mutluluğa Gülüş, Hayata Dönüş' etkinliği düzenlendi.

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneğince (KANSERDER) hastalarına moral vermek amacıyla "Mutluluğa Gülüş, Hayata Dönüş" etkinliği düzenlendi.

Adapazarı ilçesindeki bir restoranda düzenlenen "Mutluluğa Gülüş, Hayata Dönüş" etkinliği, lösemi ve çeşitli kanser hastaları ile bu hastalıkları verdikleri mücadeleyle yenmeyi başaranları bir araya getirdi.

KANSERDER Başkanı Nihal Akar, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinlikle daha önce kanser tedavisini bitirip hayata dönmüş güzel örnekleri, moral olması için yeni hastalığa yakalanmış hastalarla bir araya getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Etkinliğin çok güzel geçtiğini anlatan Akar, şunları söyledi:

"İyileşmiş, çocuk sahibi olmuş lösemili bir kızımızın eşi ve çocuklarıyla gelip yeni kansere yakalanan, tedavi olan hasta ve yakınlarına moral olarak kendilerini örnek göstermesi, diğerlerine de mutluluk oldu. 'Mutluluğa gülüş, hayata dönüş. Siz yeter ki mutlu olun.' dedik. Yaklaşık 40 kişinin katılımıyla gerçekleşen sıcak bir yemekti. En yakın zamanda tekrar bir araya gelmek istiyoruz."

Akar, etkinliğin düzenlenmesinde kendilerine ücretsiz hizmet sunan restoran sahiplerine de teşekkür etti.

Kaynak: AA
19 Aralık 2016 Pazartesi 12:43
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika