Lütfullah Kayalar: Yeni Bir Siyasi Oluşumun Ateşini Yozgat'tan Yakmak İstiyorum

Yozgat'ın bağımsız milletvekili adayı eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, Yozgatlının vermiş olduğu desteği her zaman olduğu gibi en iyi şekilde kullanmaya devam edeceğini belirterek, “Ülkede yeni bir siyasi oluşuma ihtiyaç var. Ben bu ateşi Yozgat’tan yakmak istiyorum.

Yozgat'ın bağımsız milletvekili adayı eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, Yozgatlının vermiş olduğu desteği her zaman olduğu gibi en iyi şekilde kullanmaya devam edeceğini belirterek, “Ülkede yeni bir siyasi oluşuma ihtiyaç var. Ben bu ateşi Yozgat’tan yakmak istiyorum.” dedi.
Yozgatlıdan aldığı desteği her zaman halkın refahı ve menfaatleri doğrultusunda kullandığını belirten Kayalar, 1 Kasım seçimlerinde halkın teveccühüyle milletvekili seçilmesi halinde herhangi bir partiye katılmasının söz konusu olmadığını ifade etti.
Lütfullah Kayalar, yarın gerçekleştirilecek olan Yozgat Merkez 'Seçim Karargahı' açılışı öncesinde Yenifakılı ilçesini ziyaret etti. Son değişiklikle beldelik hakkını kaybeden Bektaşlı'ya uğrayan Kayalar, burada kalabalık bir vatandaş topluluğu ile karşılandı. Burada toplanan kalabalığa hitaben konuşma yapan Kayalar, bir vatandaşın 'Seçildikten sonra başka bir partiye geçecek diyorlar?' şeklindeki sorusuna yanıt verirken, ''Ben Allah kısmet etti, sizlerin desteği ile 30 yaşında milletvekili oldum, Cumhuriyet Alanı'nda tek başıma 11 bin Yozgatlıya hitaben konuşma yapıp, miting düzenledim. Şimdi, aynı meydana gelecek liderlerin yanında önümü ilikleyip, sade bir milletvekili olmak için yola çıkmadım. Türkiye, ihtiyaç duyduğu yeni bir siyasi oluşumdan söz etmeye başladı. 1 Kasım'dan sonra gündemdeki yerini daha yoğun alacak olan bu yeni oluşumun ateşini Yozgat'tan ateşlemek üzere sizlerden destek istiyorum, yoksa sade bir milletvekili olmak için değil.'' dedi.
Daha sonra Yenifakılı ilçe merkezine geçen Kayalar esnaflarla tokalaşarak gelen yoğun talep üzerine burada da halka hitaben bir konuşma yaptı. Kayalar, Yozgat'tan bir tarih yazmak istediklerini belirterek, ''Sizler bu tarihi yazın, Yozgat'tan ilk defa bir bağımsız milletvekilini Ankara'ya gönderin. Yazılanı okutmak benim işimdir.'' diye konuştu.

Kaynak: CİHAN

02 Ekim 2015 Cuma 20:32

Yozgat Merkez, Yenifakılı, Politika, Güncel