Maçka'daki Terör Saldırısında Şehit Olan Eren'in Son Sözü: Komutanım Yere Yat

Trabzon Maçka'da büyük bir kahramanlık örneği sergileyen ve PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün son anlarını amcası anlattı.

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında dün bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün amcası Murat Bülbül, "Eren, güvenlik güçlerimize yardımcı olmak istemiş. Görmüş teröristleri ve 'burdalar' demiş. O halde bile 'komutanım yere yatın' demiş ama maalesef kaybettik." dedi.

"BU TOPRAKLARI KALLEŞLERE BIRAKMAYIZ"

Bülbül, AA muhabirine yaptığı açıkalamada, yeğeninin vefatı dolayısıyla büyük üzüntü yaşadıklarına değinerek, "Biz 10 kardeşiz ve hepimiz bu ülke için şehit olmaya hazırız. Bu toprakları bu kalleşlere bırakmayız." ifadesini kullandı.

"KOMUTANIM YERE YATIN"

Ülkesine, milletine bağlı insanlar olduklarını vurgulayan Bülbül, "Eren, güvenlik güçlerimize yardımcı olmak istemiş. Görmüş teröristleri ve 'buradalar' demiş. O halde bile 'komutanım yere yatın.' demiş ama maalesef kaybettik." diye konuştu.

"BUNLARI BURADAN ÇIKARMAMIZ LAZIM"

Bülbül, ağlayıp o kalleşleri sevindirmeyeceklerine belirterek, şöyle devam etti: "Hepimiz bu topraklar için ölmeye hazırız. Bu ülke kolay kazanılmadı. Bunlara hangi ülkeler yardım ediyorsa onlara lanet olsun. Bu kalleşleri burada barındırmayacağız. Bir şeyler yapıp bunları buradan çıkartmamız lazım."

YETKİLİLERE ÇAĞRI

Bülbül, yetkililerden, teröristlere bölgede yardım ve yataklık yapanları bulmalarını istedi.

"ÜLKESİNİ ÇOK SEVİYORDU"

Bülbül, yeğeninin futbolu çok sevdiğine işaret ederek, "Fanatik Trabzonsporluydu. Ülkesini çok seviyordu, ülke uğruna, onlara yardımcı olmak amacıyla da çocuğumuzu kaybettik." ifadesini kullandı.

Yürek Yakan Detay! Şehit Astsubay, Doğum Gününde Toprağa Verilecek Yürek Yakan Detay! Şehit Astsubay, Doğum Gününde Toprağa VerilecekTrabzon'da PKK'lılarla Çıkan Çatışmada 15 Yaşındaki Bir Genç Vurularak Şehit Oldu Trabzon'da PKK'lılarla Çıkan Çatışmada 15 Yaşındaki Bir Genç Vurularak Şehit OlduMaçka'daki Terör Saldırısında Maçka'daki Terör Saldırısında "Türk Tarık" İziTrabzon'da Şehit Düşen Eren Bülbül'ün Sosyal Medya Paylaşımı Yürek Dağladı Trabzon'da Şehit Düşen Eren Bülbül'ün Sosyal Medya Paylaşımı Yürek DağladıTrabzon Şehidine, Doğum Gününde Son Veda Trabzon Şehidine, Doğum Gününde Son VedaTerör Kurbanı Eren'in, 15 Temmuz Şehidi Halisdemir İçin Yaptığı Paylaşım Yürekleri Sızlattı Terör Kurbanı Eren'in, 15 Temmuz Şehidi Halisdemir İçin Yaptığı Paylaşım Yürekleri SızlattıPKK'lı Teröristlerle Çatışmanın Yaşandığı, Maçka'daki Ev Görüntülendi PKK'lı Teröristlerle Çatışmanın Yaşandığı, Maçka'daki Ev Görüntülendi15 Yaşındaki Eren'i Şehit Eden Teröristler, Ağıla Saklanmış 15 Yaşındaki Eren'i Şehit Eden Teröristler, Ağıla Saklanmış
12 Ağustos 2017 Cumartesi 15:42