Maçka'daki Terör Saldırısında 'Türk Tarık' İzi

Bir astsubayın ve 15 yaşındaki bir gencin şehit düştüğü Trabzon'daki alçak saldırıyı düzenleyen terörist grup tespit edildi. Grupların başında 'Türk Tarık' ve 'Cudi Zaza' kod adlı PKK'lı teröristler var.

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında bugün biri sivil 2 kişinin şehit edilmesi ve bir güvenlik görevlisinin de yaralanması olayını gerçekleştiren terörist grup deşifre edildi. Son yıllarda Karadeniz'de, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde saldırılarını sıklaştıran terör örgütü PKK'nın bölgede bulunan grupları ve sorumluları biliniyor. Bu grupların başında ise "Türk Tarık" kod adlı Barış Öner ve "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır bulunuyor.

BAŞINA 1 MİLYON TL ÖDÜL KONULMUŞ

'Yeşil liste' olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan Artvin'in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı 'Türk Tarık' kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz yıl 25 Ağustos tarihinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin'in Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve bizzat yönettiği biliniyor. Eli kanlı teröristin yaklaşık bir yıl sonra bu kez Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör olayında parmağı olduğu belirtiliyor.

15 YAŞINDAKİ GENÇ ŞEHİT OLDU

Trabzon'un Maçka ilçesinde Vazelon kırsalında bir evden erzak çalan PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucunda bir astsubayın şehit olduğu 2 askerin yaralandığı bilgisine ulaşılmıştı. Olayın üzerinden birkaç saat geçmesinin ardından acıyı katlayan gerçek ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin açtığı ateşle, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile beraber 15 yaşındaki Eren Bülbül'de şehit oldu.

Yürek Yakan Detay! Şehit Astsubay, Doğum Gününde Toprağa Verilecek Yürek Yakan Detay! Şehit Astsubay, Doğum Gününde Toprağa VerilecekTrabzon'da PKK'lılarla Çıkan Çatışmada 15 Yaşındaki Bir Genç Vurularak Şehit Oldu Trabzon'da PKK'lılarla Çıkan Çatışmada 15 Yaşındaki Bir Genç Vurularak Şehit OlduTrabzon'da Şehit Düşen Eren Bülbül'ün Sosyal Medya Paylaşımı Yürek Dağladı Trabzon'da Şehit Düşen Eren Bülbül'ün Sosyal Medya Paylaşımı Yürek DağladıTrabzon Şehidine, Doğum Gününde Son Veda Trabzon Şehidine, Doğum Gününde Son VedaTerör Kurbanı Eren'in, 15 Temmuz Şehidi Halisdemir İçin Yaptığı Paylaşım Yürekleri Sızlattı Terör Kurbanı Eren'in, 15 Temmuz Şehidi Halisdemir İçin Yaptığı Paylaşım Yürekleri SızlattıMaçka'daki Terör Saldırısında Şehit Olan Eren'in Son Sözü: Komutanım Yere Yat Maçka'daki Terör Saldırısında Şehit Olan Eren'in Son Sözü: Komutanım Yere YatPKK'lı Teröristlerle Çatışmanın Yaşandığı, Maçka'daki Ev Görüntülendi PKK'lı Teröristlerle Çatışmanın Yaşandığı, Maçka'daki Ev Görüntülendi

11 Ağustos 2017 Cuma 22:46