Maddeye Değil Hayata Bağlan' Paneli

Alaplı ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu tarafından 'Maddeye Değil Hayata Bağlan' paneli düzenlendi.

Alaplı ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu tarafından "Maddeye Değil Hayata Bağlan" paneli düzenlendi.
Kaymakam Saim Eskioğlu, Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, gençleri geçmişinden koparıp geleceğini karartmanın, bir ülkenin geleceğini karartmak demek olduğu söyledi.
Dünyada ülkeler ve milletler arasında maalesef acımazsız bir rekabet olduğunu ifade eden Eskioğlu, şöyle konuştu:
"Her ay uyuşturucuyla mücadele konusunda bu ay ne yaptık, önümüzdeki ay ne yapacağız diye toplanıyoruz. Yıllar önce bunu yapmıyorduk. Yıllar önce bağımlılık ve uyuşturucu konusunda hedef ülke değildik. Transit ülkeydik. Ülkemiz artık hedef ülke haline geldi. Doğudan da, batıdan da uyuşturucu geliyor. Gençlerimize bu konularda duyarlı olmalarını istiyorum. Gençleri geçmişinden koparım geleceğini karartmak demek, bir ülkenin geleceğini karartmak demek olduğuna göre gençleri uyuşturucu ile tanıştırmak ile sağlamak en kısa yollardan biridir."

Kaynak: AA

11 Nisan 2018 Çarşamba 17:13

Bülent Ecevit Üniversitesi, Alaplı, Politika, Güncel