Maden İşçisi, Köpeği Vurmak İsterken Kuzenini Öldürdü

Zonguldak'da maden işçisi B.K.'nin sokak köpeğini vurmak için fişek koyduğu av tüfeği kazayla ateş aldı. Saçmaların isabet ettiği Keskin'in kuzeni Hüseyin Aygün, hayatını kaybetti.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Yazıcılar Köyü'nde maden işçisi 38 yaşındaki B.K.'nin sokak köpeğini vurmak için fişek koyduğu av tüfeği kaza ile ateş aldı. Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği B.K.'nin kuzeni 50 yaşındaki Hüseyin Aygün, hastanede hayatını kaybetti.

EVİNİN ETRAFINDA DOLAŞAN SOKAK KÖPEĞİNİ VURMAK İSTEDİ

Olay, saat 17.30 sıralarında B.K.'nin evinin önünde meydana geldi. Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan maden işçisi B.K., evinin etrafında dolaşan sokak köpeğini vurmak istedi. B.K., av tüfeğine fişek koyduğu sırada kaza ile tetiğe dokunması sonucu tüfek ateş aldı.

SAÇMALAR KUZENİ VE KOMŞUSUNA İSABET ETTİ

Çıkan saçmalar, yanında bulunan kuzeni ve aynı zamanda komşusu Hüseyin Aygün'e isabet etti.

KUZENİ HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Kasık bölgesinden yaralanan Aygün, köylüler tarafından Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Aygün, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Jandarma, B.K. ve olaya tanık olan kardeşinin eşi 30 yaşındaki E.K.'yi gözaltına aldı.

Jandarma ARACINDA GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR

Doktor kontrolü için aynı hastaneye götürülen B.K. ve E.K., jandarma aracında gözyaşlarına boğuldu. B.K. ve E.K., doktor kontrollerinin ardından ifadelerinin alınması için jandarma karakoluna götürüldü. Acı haberi alan Aygün'ün yakınları ise hastaneye akın etti.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Görgü tanığı Tahin Efe, B.K.'nin tüfeğe fişek koymak istediği sırada tüfeğin ateş aldığını söyledi. Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Kaynak: DHA

22 Şubat 2016 Pazartesi 22:01

Hüseyin Aygün, Zonguldak, Bülent Keskin, 3. Sayfa
YORUMLAR