Evleri basan yılan ve akrepler mahallelinin uykularını kaçırdı

Kocaeli'de bir mahalle, evlerine giren yılan ve akrepler nedeniyle zor günler geçiriyor. Bölgenin temizlenmesini isteyen bölge halkı, kendilerinin ve çocuklarının can sağlığı için korku yaşıyor.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde, evlerine giren yılan ve akrepler nedeniyle korku içerisinde yaşayan vatandaşlar, hayvanların barındığı ot ve çalıların olduğu alanın temizlenerek ilaçlama yapılmasını istedi.

İLAÇLANMASINI İSTİYORLAR

Darıca Abdi İpekçi Mahallesi Ayazma Caddesi üzerindeki evlerde oturan vatandaşlar, yılan, akrep ve fareler nedeniyle korku içerisinde yaşıyor. Mahalleli, evlerine giren akrep, yılan ve fareler nedeniyle zor anlar yaşarken, zaman zaman itfaiyeden de yardım istiyor. Vatandaşlar, hayvanların barındığı evlerinin çevresindeki ot ve çalıların olduğu alanın temizlenmesini ve ilaçlama yapılmasını, bunun da sürekli hale getirilmesini istedi.

"ÇOCUKLARIMIZI SOKACAKTI"

Tedirgin olduklarını belirten Kezban Akbulut, "Dün gece de yine bir akrep yakaladık. Eğer görmeseydik belki de uykudaki çocuklarımızı sokacaktı" dedi. Sevda Pelek otların biçilmesini, ilaçlama yapılmasını isteyerek, "Artık bıktık, bizim de çoluğumuz çocuğumuz var. Arkadaşımın evine 3 tane yılan girdi, itfaiye gelip çıkardı. Biz ilgi istiyoruz" diye konuştu.

Evleri basan yılan ve akrepler mahallelinin uykularını kaçırdı - Son Dakika
Kaynak: DHA
17 Eylül 2020 Perşembe 09:53
YORUMLAR (14)
  • Turko : Bölgede hayvancılık yapan cok insan var ee o kadar canlıda normal siz bicin otları adam kapısının önünde yılan yakalasa devlet gelsin diyo
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Doğrucu : Akrep ve yılanın zehri çok önemli ilaç yapılıyor öldürmeyelim lütfen bunda da bir hayır arayalım belkide covit19 ilacı bu hayvanların zehrinden elde edilecektir
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika