Malatya'da Orman Yangını

Malatya'da orman yangını Yangın yerleşim alanlarına sıçramadan kontrol altına alındıMALATYA - Malatya'nın Pütürge ilçesinde yaşanan orman yangını yangın söndürme uçağı ve helikopterlerin de desteği ile yerleşim alanlarına sıçramadan kontrol altına alındı.

Malatya'da orman yangını
Yangın yerleşim alanlarına sıçramadan kontrol altına alındı
Malatya - Malatya'nın Pütürge ilçesinde yaşanan orman yangını yangın söndürme uçağı ve helikopterlerin de desteği ile yerleşim alanlarına sıçramadan kontrol altına alındı.
Pütürge ilçesine bağlı Nohutlu ile Tepehan Mahalleleri arasındaki ormanlık alanda, bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Rüzgarında etkisi ile alevler kısa sürede yayılırken yanına ilk olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının iki mahalledeki yangına müdahale tankerleri ile müdahale edildi.
Yangına Pütürge ve Malatya İtfaiyesinden 3 araç ile Orman İşletme Şefliği itfaiye arazözleri de müdahalede bulundu. Kontrol altına alınmakta güçlük çekilen orman yangınına Adana'dan gelen 1 adet yangın uçağı ile 2 adet yangın söndürme helikopteri de söndürme çalışmalarına destek verdi.
Uzun süren çalışmalar sonucunda alevler yerleşim alanlarına sıçramadan kontrol altına alınırken soğutma çalışmalarının ise halen devam ettiği öğrenildi. Yangında kaç dekar alanın zarar gördüğü ise soğutma işlemlerinin tamamlanmasının ardından tespit edileceği belirtildi.

Kaynak: İHA

29 Ağustos 2017 Salı 17:29

Tepehan, Nohutlu, Pütürge, Malatya, 3. Sayfa
YORUMLAR