Malatya'nın Değerleri Kültür Evinde Yaşatılıyor

Malatya Kültür Evi'nde Malatya'nın yetiştirmiş olduğu sanatçılardan Kemal Sunal ve Ahmet Kaya'nın balmumu heykelleri ve özel eşyalarının da yer aldığı odalara yer veriliyor.

Malatya Kültür Evi'nde Malatya'nın yetiştirmiş olduğu sanatçılardan Kemal Sunal ve Ahmet Kaya'nın balmumu heykelleri ve özel eşyalarının da yer aldığı odalara yer veriliyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu hizmet ve yatırımlarla birlikte sosyal ve kültürel alanda yapmış olduğu çalışmalarla da vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor.

Ahmet Kaya'NIN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ZİYARET ETTİ

Malatya'ya ve değerlerine sahip çıkan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Kültür Evi'nde Malatya'nın yetiştirmiş olduğu sanatçılardan Kemal Sunal ve Ahmet Kaya'nın balmumu heykelleri ve özel eşyalarının da yer aldığı odalara yer vererek unutulmamasını amaçlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ünlü sanatçının ölüm yıl dönümünde Malatya Kültür Evi'nde bulunan ve Ahmet Kaya'nın anılarının yaşatıldığı müzeyi ziyaret etti.

BELEDİYE BAŞKANI HACI UĞUR POLAT AÇIKLAMALARDA BULUNDU

16 Kasım 2000 yılında Paris'te geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda eden Ahmet Kaya'nın ölüm yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Başkan Polat, "Ahmet Kaya, müzik alanında unutulmaz izler bırakan ve Malatya'mızın yetiştirmiş olduğu ses sanatçılarından biridir. Ahmet Kaya o günün şartlarında farklı bir ses olmuş, özgürlüğü dile getirmiştir ve bundan dolayı büyük baskılara maruz kalmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylemiş olduğu bir şiir sonrasında cezaevine girmesinin ardından Cumhurbaşkanımızın yanında olmuş, o gün de özgürlüğü seslendirmiştir. Baskı hiçbir zaman ebedi olmamış, baskıcılar tarihte rollerini tamamladıktan sonra tarihin derinliklerinde kaybolup gitmişlerdir. Ahmet Kaya 12 Eylül'den sonra sesiyle özgürlüğe, hürriyete haykırmıştır. Ahmet Kaya'yı bugün ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Allah ailesine sabırlar versin" diye konuştu.

AHMET KAYA'NIN EŞYALARINI EŞİ GÜLTEN KAYA BAĞIŞLAMIŞ

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Ahmet Kaya'nın şahsi eşyalarını Malatya Kültür Evi Ahmet Kaya müzesine hediye eden eşi Gülten Kaya'ya da teşekkür etti.

Kaynak: İHA

15 Kasım 2018 Perşembe 17:38

Kemal Sunal, Ahmet Kaya, Malatya, Güncel