Manchester City, Avrupa kupalarından 2 yıl men edildi

UEFA, FFP kurallarını ihlal eden Manchester City'yi 2 yıl boyunca Avrupa kupalarından men etti ve 30 milyon euro ceza verdi.

UEFA, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'nin Finansal Fair Play kurallarına uymadığı gerekçesiyle 2 yıl boyunca Avrupa kupalarından men edildiğini ve kulübün 30 milyon euroluk para cezasına çarptırıldığını açıkladı. UEFA'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, FFP'ye uymayan Manchester ekibinin 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında Avrupa kupalarında yer alamayacağı kaydedildi.

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola

"HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK AMA ŞAŞIRMADIK"

City Kulübü, resmi internet sitesinden "Kulübümüz, UEFA'nın kararı sonrası hayal kırıklığı yaşamış, ancak şaşırmamıştır. Tarafsız yargılama için harekete geçecek ve CAS'ta hakkımızı arayacağız." açıklamasında bulundu.

Manchester City, Avrupa kupalarından 2 yıl men edildi - Son Dakika Spor

Kaynak: DHA

14 Şubat 2020 Cuma 21:35

Manchester City, Manchester, Avrupa, Spor, Son Dakika
YORUMLAR (22)
 • ZEKİ YÜREKLİ : YAZIK ya arayı bulacak bir ara bulucu bulamamışlar pes doğrusu biz de böyle şeyler olmaz çok şükür
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Şikenin ağa babası gs dir : Bu olaylar haluk Ulusoy zamanında da yapılsaydı ya gs diye kulup kalmazdı şuan
  Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
 • Once Vatan : Turk milli takimini sikayet eden trabzona ceza verilmemesi ne kadar üzücü baska ulkede olsa kapisina kilit vurulurdu....bir hdp sikayet ediyor birde trabzon sikayet ediyor Turkiyemi...
  Cevap Yaz 15 5 Yayından Kaldır
 • Trabzonlu : "Haddini bilen merttir, vatan bölünmez tektir. Cumhuriyet içinde cumhuriyet kuran namerttir. Ne mutlu Türk'üm diyene!"
  1 0 Yayından Kaldır
 • Soner : Türkiye yi babanın çiftliği sanıp şikeyi helal sayarak emek hırsızlığına soyunursan olacağı budur. Hırsızlara duyurulur. Yalnız hırsızlar hırsızlığı normal gördüğü için fayda etmez ama vatan sevgisi ayaklarını da kimse yemez.
  0 0 Yayından Kaldır
 • Afyonlu nuri : Fenerbahçe'ye laf atan şahsiyetlere sesleniyorum son 20 yıl baz alındığında encok şampiyonluğa koşan ve en çok şampiyonluk kaybeden takım kim bir bakın .bunların çoğu son maçlardaki puan kayıplarından .keşke şike yapsaydikda bu boş konusmalarinizin tutarlı bir tarafı olsaydı.bu ülkede yarım saat maç uzadı beyler .Denizli'de olanlar sizin başınıza gelseydi bu ülke yangın yerine dönerdi.rize takımın otobüsü kursunlandi.birakin bu boş ayakları
  Cevap Yaz 19 16 Yayından Kaldır
 • Aklın yolu bir afyonlu : Helal afyonlu son maçlarda 3 şampiyonluk verdik biri gs denizliye 1 milyon dolar gönderdi neyse aklı selim insan anlar gercek şikeciler uefa ta polis fezlekesini gönderenler haluk Ulusoy ile 4 yıl şampiyon olanlar neyse yazsan bitmez,
  1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika