Manisa Valiliği'nden 'Volkswagen'de işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık' uyarısı

Volkswagen'in Manisa'da fabrika kuracağı haberlerinin ardından kentte dolandırıcılık olayları yaşanmaya başladı. Manisa Valiliği, 'Volkswagen fabrikasında işe yerleştirme' vaadiyle yapılan dolandırıcılıklara karşı vatandaşları uyardı.

Manisa Valiliği, "Volkswagen fabrikasında işe yerleştirme" vaadiyle dolandırıcılık olayları yaşandığını, vatandaşların bu konuda dikkatli olması gerektiğini bildirdi.

Valiliğin açıklamasında, son günlerde Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün de adı kullanılarak dolandırıcılık yapıldığına yönelik bilgilerin alındığı ifade edildi.

İTİBAR EDİLMEMESİ KONUSUNDA UYARDI

Açıklamada, "Volkswagen fabrikasında işe yerleştirme adı altında vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yapıldığı, bu nedenle Manisa Valiliği, Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü adı kullanılarak yapılan talep ve vaatlere itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşılması halinde ivedilikle valilik, emniyet ve jandarmaya bildirilmesi kamuoyunun dikkatine önemle duyurulur" ifadelerine yer verildi.

ŞİRKET KURMUŞTU

Türkiye yatırımı konusunda görüşmelerin sürdüğü Volkswagen, Ekim ayında Manisa'da 943,5 milyon lira sermayeli "Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ" unvanlı şirket kurmuştu.

Manisa Valiliği'nden 'Volkswagen'de işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık' uyarısı - Son Dakika Ekonomi

Kaynak: AA

15 Ocak 2020 Çarşamba 15:18

Volkswagen, Manisa, Ekonomi, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri