Manisalı Çiftçinin 130 Bin Liralık Su Borusu Kundaklandı

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde çiftçi Nuri Karacaoğlu'na (39) ait 1350 adet plastik sulama borusu, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakıldı.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde çiftçi Nuri Karacaoğlu'na (39) ait 1350 adet plastik sulama borusu, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakıldı. 130 bin liralık zararı olduğunu söyleyen Karacaoğlu, Sulama borularının parasını çıkarmak için 4 yıl boyunca çalışmamız gerekiyor. Bunu yapan vicdansızların bir an önce bulunmasını istiyorum dedi.
Kırsal Kumkuyucak Mahallesi'nde çiftçilik yapan 3 çocuk babası Nuri Karacaoğlu, 1350 adet plastik sulama borusunu, köy meydanı yakınındaki boş bir arsaya bıraktı. Boruları sulama sezonunda tekrar kullanmayı planlayan Karacaoğlu, 19 Mart Salı günü saat 02.30 sıralarında büyük bir şok yaşadı. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, arsada duran su borularını yaktı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını, 2.5 saatlik çalışmayla söndürdü. Sulama borularının yanışını çaresiz şekilde izlediğini belirten çiftçi Nuri Karacaoğlu, Bu sulama borularıyla yaz aylarında bağlarımızı suluyorduk. 1350 tane sulama borusuyla, 800 dönüm tarla suluyoruz. Bu boruların maliyeti 130 bin lira. Bunu yapan insan olamaz. Bunun adı vicdansızlıktır. Yapanların en kısa zamanda yakalanmasını istiyoruz. Biz bırakın para kazanmayı, bu sulama borularının bedelini 4 yılda bile çıkaramayız. Herhangi bir düşmanımız da yok ama bunları kim yakar, niye böyle bir zarar verir bilemiyorum. Tek isteğim bunu yapanların en kısa sürede bulunması dedi.

Kaynak: DHA

16 Nisan 2019 Salı 10:20

Saruhanlı, Manisa, Güncel