Markar Eseyan: Hz. Muhammed'in Kutlu Doğum Haftası'nı Kutluyorum

AK Parti Milletvekili Markar Eseyan, Meclis kürsüsünde yaptığı ilk konuşmada Hz. Muhammed’in (sav) doğumunu “Dün itibarıyla idrak edilen Hazreti Muhammed'in, Peygamber'imizin, Peygamber'in Kutlu Doğum Haftası'nı ve Mevlit Kandili'ni kutluyorum” dedi.

AK Parti Milletvekili Markar Eseyan, Meclis kürsüsünde yaptığı ilk konuşmada Hz. Muhammed’in (sav) doğumunu “Dün itibarıyla idrak edilen Hazreti Muhammed'in, Peygamber'imizin, Peygamber'in Kutlu Doğum Haftası'nı ve Mevlit Kandili'ni kutluyorum” dedi. Ermeni asıllı Eseyan, Hz. Muhammed’den ‘Peygamberimiz’ diye söz edince muhalefet sıralarından gelen uğultular üzerine ‘Peygamber’ diye devam etti.
AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Eseyan, TBMM Genel Kurulu’nda parti grubu adına CHP önerisinin aleyhinde konuşmak için kürsüye geldi. Konuşmasının başında ilk defa Genel Kurul kürsüsünden konuştuğunu ifade eden Eseyan, “Şimdi, öncelikle, ilk defa konuşmam hasebiyle sizi selamladıktan sonra dün itibarıyla idrak edilen Hazreti Muhammed'in, Peygamber'imizin, Peygamber'in Kutlu Doğum Haftası'nı ve Mevlit Kandili'ni kutluyorum. Umuyorum ki ülkemize ve dünyamıza barış getirir. Aynı zamanda, bir güzel tevafuk, yarın ve öbür gün ve 6 Ocak'ta da Hıristiyan alemi kendi peygamberlerinin doğum gününü ve bayramını kutlayacaklar. Bu semavi dinler, tek tanrılı dinler gerçekten birbirine çok yakın ahlak önerileriyle dünyanın bugün ihtiyacı olan barış ve değerler sistemini, oldukça çürümüş olan değerler sistemini üretme kapasitesine sahip. Bu anlamda, ben bu özel günlerin dün olduğu gibi bugün de bizlere yeni bir soluk getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

Kaynak: CİHAN

23 Aralık 2015 Çarşamba 19:43

Hazreti Muhammed, AK Parti, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika