Marmaris Milli Parkı Ziyaretçi Rekoru Kırdı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce her yıl yapılan Milli Parklar ve Tabiat Parkları ziyaretçi sayıları tespit çalışmasında, Marmaris Milli Parkı birinci sırada yer aldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nce her yıl yapılan Milli Parklar ve Tabiat Parkları ziyaretçi sayıları tespit çalışmasında, Marmaris Milli Parkı birinci sırada yer aldı.

Marmaris Milli Parkı Turunç Kumlubük'ten Köyceğiz Ekincik koyuna kadar uzanan 29.206 hektar alanı kapsıyor.. Marmaris hem konumu hem de eşsiz deniz ve orman manzaraları ile Dünya üzerindeki nadide tabiat varlıklarından birisi.

Marmaris Milli Parkı içinde barındırdığı birçok endemik bitkiye de ev sahipliği yapıyor. Ziyaretler sadece tatil amaçlı değil, eğitim, bilim, tabiat yürüyüşleri ve Sığla Ormanında terapi amaçlı da yapılması ile dikkat çekmeye başladı.

Marmaris Milli Parkının 2016 yılı ziyaretçi girişi; 1 milyon 650 bin kişi olarak tespit edilerek korunan milli park alanlarım içerisinde ziyaretçi yoğunluğunda ilk sırada yer aldı. - MUĞLA

Kaynak: İHA

09 Mart 2017 Perşembe 18:51

Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Köyceğiz, Marmaris, Yerel