Matematik Şampiyonları Ödüllendirildi

Samanyolu Eğitim Kurumları'nın Türkiye genelinde katılımla gerçekleştirdiği '8.Ulusal Matematik Yarışması', düzenlenen finalle sona erdi.45 bronz, 29 gümüş ve 16 altın madalyanın dağıtıldığı törende, biriciliği Özel Yamanlar Karşıyaka İlköğretim...

Samanyolu Eğitim Kurumları'nın Türkiye genelinde katılımla gerçekleştirdiği '8. Ulusal Matematik Yarışması', düzenlenen finalle sona erdi. 45 bronz, 29 gümüş ve 16 altın madalyanın dağıtıldığı törende, biriciliği Özel Yamanlar Karşıyaka İlköğretim Okulu'ndan Ahmet İleri kazandı.

Seçkin okulların matematik alanında en başarılı öğrencilerinin katıldığı yarışma, bu yıl rekor katılımla gerçekleşti. Yarışmaya 68 ilden bin 253 okul, kurum, rehber öğretmen ve 2 bin 743 öğrenci katıldı.

Ankara MEB Şura Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Özel Samanyolu Eğitim Kurumları Genel Müdürü Özkan Turhan, Samanyolu okullarının ulusal bazda yapılan bilim olimpiyatlarından 373 madalya aldığını belirtti. Uluslararası bilim olimpiyatlarında ise 160 madalya alarak saygın bir konum elde edildiğini aktaran Turhan, "İnanıyorum ki bu organizasyon ile matematik sevgisine katkıda bulunmuş ve bu alanda yetenekli gençlerimizi daha çok teşvik ettik." diye konuştu.

Bu yıl 8.'si düzenlenen matematik yarışmasında öğrencilere 40 soru soruldu. Toplamda 90 madalyanın dağıtıldığı törende birinciye dizüstü bilgisayar, altın madalya alan öğrencilere netbook, gümüş madalya alan öğrencilere fotoğraf makinesi, bronz madalya alan öğrencilere ise mp5 player hediye edildi. Ödül töreninde kukla şovu ve programa katılan 'Çaycı Hüseyin' tiplemesiyle tanınan Alparslan Özmol, öğrenci ve velilerin büyük beğenisini topladı. Ödül töreni öğrencilerin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

ALTIN MADALYA ALAN 8. SINIF ÖĞRENCİLERİ

1- Özel Yamanlar Karşıyaka İ.Ö.O.-Ahmet İleri

2- Özel Merve Selçuklu Abdullah Aymaz İ.Ö.O.-Fatih Akgöz

3- Özel Merve Selçuklu Abdullah Aymaz İ.Ö.O.-Ömer Avcı

4- Özel Rabia Arıkan İ.Ö.O.-Fatih Avşar

5- Özel Yamanlar İ.Ö.O.-Osman Berke Çankaya

6- Özel Erkul Bahar İ.Ö.O.-Hakan Güleç

7- Özel Yamanlar İ.Ö.O.-Ömer Faruk Kayar

8- Özel Yılmaz Akansu İ.Ö.O.-Selcan Beyza

9- Özel Yamanlar İ.Ö.O.-Rüstem Alptuğ Özkan

10- Özel Yamanlar İ.Ö.O.-Mert Pıçakçı

11- Özel Çağlayan İ.Ö.O.-Ahmet Enes Tepe

12- Özel Tokat İpek Koleji-Mustafa Küçük

ALTIN MADALYA ALAN 5. SINIF ÖĞRENCİLERİ

1- Ahmetvefik Paşa İ.Ö.O.-Mert Eren

2- Şehit Abdulkadir Yüzbaşıoğlu İ.Ö.O.-Berna Koçkar

3- Türkkonut Emel Önal İ.Ö.O.-Sena Kılıç

4- İMKB Sincan Prof. Dr. Faruk Kadri Timurtaş İ.Ö.O.-Eray Dindaş

Kaynak: CHA

31 Mart 2012 Cumartesi 18:32

Politika, Güncel