'Mavi Pencere' Dergisinin İlk Sayısı Tanıttıldı

Korkut Çok Programlı Lisesi (ÇPL)'nin ilk sayısını çıkardığı 'Mavi Pencere' dergisinin tanıtımı yapıldı

Korkut Çok Programlı Lisesi (ÇPL)'nin ilk sayısını çıkardığı 'Mavi Pencere' dergisinin tanıtım törenine katılan Kaymakam Adnan Daldal, okulun kültürel ve başarılarla adının anılması gerektiğini belirterek, "Üniversite sınavında başarılı olmanızı ve Korkut'un yüzakı olmanızı diliyorum." dedi.

Korkut Çok Programlı Lisesi "Mavi Pencere" Kültür Sanat Dergisi'nin ilk sayısının tanıtımını yaptı. Korkut Çok Programlı Lisesi'nde yapılan tanıtım etkinliğine Kaymakam Adnan Daldal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Çelik, Okul Müdürü Mümtaz Bilginer, Kümbet Yunus Emre Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Fahrettin Çelik, Korkut Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Remzi Sayılğan, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdullah Gündoğdu, komşu okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tanıtım kokteylinde açılış konuşmasını yapan Korkut ÇPL Edebiyat Öğretmeni Ayşegül Eldemir, başarının temelinin, inanç ve inançla atılan adımlarla geçtiğini söyledi. Dergi fikrinin ortaya çıkması ile birlikte sabırlı bir bekleyiş içerisine girdiklerini ifade eden Eldemir, "Sabrımıza, inancımızı da katarak bu yola çıktık. Mavi Pencere, evet dergimizin adı Mavi Pencere! Açıldığı vakit yüzünü umuda dönen, perdeleri hiç kapanmayan, devamlı içeri alınan mavi bir pencere. Biz şunu gördük ki öğrencilerimizin ruhu kaleme değince, yürekleri şiirler buluşunca, ortaya muhteşem eserler çıkıyor, Mavi Penceremizi sizlere açtık. Dergimizde emeği geçen herkese, müdürümüze, öğretmenler arkadaşlarımıza, sabırla dergimizin cefasına ortak olan Muş'un Sesi Gazetesi'ne Tuncay Çanga'ya, ayrıca şiire şiir yolunu açan, maddi manevi desteğini asla esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Adnan Daldal Bey'e teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi ki Mavi Pencere'ye kavuştuk." diye konuştu.

"KAVGA İLE DEĞİL, BAŞARILARLA SİZLERİ HATIRLAMAK İSTİYORUZ"

Daha sonra söz alan Korkut Kaymakamı Adnan Daldal, dergiyi çok beğendiğini ifade etti. Korkut ÇPL'nin adının kavga ile değil de böylesine sanatsal bir faaliyet ile anılmasının kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Daldal, "Bugün burada toplanıp, böylesine güzel bir derginin tanıtımında yer almaktan dolayı mutluyum. Tanıtım törenini ve dergiyi çok beğendim. Başta edebiyat öğretmenlerimiz olmak üzere öğrencilerimize ve diğer tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Korkut Çok Programlı Lisesi'ni kavga ile değil, başarılarla, kültürel faaliyetlerle hatırlamak istiyoruz. Benim sizden temennim budur. Bundan sonra yapılacak üniversite sınavında başarılı olmanızı ve Korkutumuzun yüz akı olmanızı diliyorum." diye konuştu.

"BU ÇALIŞMADA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Korkut Çok Programlı Lisesi bünyesinde çıkarılan 'Mavi Pencere' dergisi ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Mümtaz Bilgin ise şunları ifade etti: "Okulumuzda herhangi bir kültürel etkinlik yoktu. Ancak bu sene edebiyat öğretmenlerimizle beraber sene başında yaptığımız planlama doğrultusunda, öğrencilerimizin kendi duygu ve düşüncelerini daha iyi ifade edebilmeleri için böyle bir çalışma başlattık. Bundan böyle ÇPL'de 'Mavi Pencere' adlı bir dergi okulumuzu temsil edecek, ilk sayısını çıkardık. ve arkadaşlarımız yaptığı çalışmalar sonucu çok güzel bir dergi çıkarmış oldular. Ben bu sene okulumuzun daha çok kültürel, sanat ve edebi yönlerinin gelişmesi konusunda güzel şeylerin ortaya çıkacağından eminim. Bütün arkadaşlarıma ve değerli katılımcılara teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından öğrenciler, dergide yer alan yazı ve şiirlerini okudu. Tanıtım töreni, eğlence tertibi ve kokteyl ile sona erdi.

Kaynak: CHA

08 Mart 2013 Cuma 18:47

Gündoğdu, Yunus Emre, Kümbet, Hanifi Çelik, Yerel