Mazlumder 9. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Kayseri’de 1998 yılında kurulan Mazlumder’in 9. Olağan Genel Kurulu.Melikgazi Belediyesi Tiyatro salonunda gerçekleştirilen Genel Kurula Araştırmacı Yazar Süleyman Arslantaş katıldı.

Kayseri'de 1998 yılında kurulan Mazlumder'in 9. Olağan Genel Kurulu.

Melikgazi Belediyesi Tiyatro salonunda gerçekleştirilen Genel Kurula Araştırmacı Yazar Süleyman Arslantaş katıldı. Arslantaş, katılımcılara İslam Coğrafyası ve Türkiye'nin geleceği konusunda bilgi verdi.

Orta Doğu'da kurulan İsrail'in 1949'da Şemsettin Günaltay'ın Dışişleri Bakanlığı döneminde Türkiye tarafından tanınmasıyla meşruiyet kazandığını belirten Arslantaş, "2009 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e karşı yaptığı one minute çıkışıyla İsrail'in meşruiyetini kaybettiğini, o günden bu güne de meşruiyet sorunu yaşadığını bildirdi.

Süleyman Arslantaş, Arap devletleri arasında petrol gelirini halkı ile paylaşan tek liderin Libya devlet başkanı Muammer Kaddafi olduğunu, onunda Avrupalıların kışkırtmasıyla halkı tarafından katledildiğini bildirdi.

Filistin devletinin kurulmasının önündeki engelin İsrail'den çok saltanatlarının kaybolmasından korkan Arap devletlerinin liderleri olduğunu da kaydeden Arslantaş, Tunus'un Gannuşi'nin liderliğinde Arap Baharı sonunda parçalanmadan varlığını devam ettirdiğini söyledi.

Arap Baharı sonunda İhvan hareketinin Mısır da yönetime talip olmasının zamansız bir çıkış olduğunu dile getiren Arslantaş, yüzde 52 oy alan Muhammed Mursi'nin derin güçlerin, batılı devletlerin ve Arap despotlarının desteği ile iktidardan uzaklaştırıldığını ifade etti. Suriye'de ki çatışmalarda Türkiye'nin Fırat Kalkanı Hareketi ile insiyatif alarak öne geçen bir ülke konumuna geldiğini söyleyen Arslantaş, Türkiye Rusya ile anlaşarak Suriye'de İran, ABD ve AB'yi saf gerisine bıraktığını belirtti. 15 Temmuz darbe kalkışmasının Türkiye'yi parçalama amaçlı bir kalkışma olduğunu bildiren Arslantaş, FETÖ bağlantılı olan kamu görevlilerinin devlet kadrolarından temizlenme çalışmalarının devam edeceğini, Türk halkının cesareti ve gayretiyle darbenin önlendiğini, bu konuda Türk halkının dünyaya örnek bir mücadele gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Süleyman Arslantaş'ın konferansının ardından Mazlumder Kayseri Şubesinin 9. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Kemal Mete'nin divan başkanlığına, Mustafa Kurban ve Nevzat Tereci'nin katip üyeliklere seçildiği genel kurulda yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi. Yönetim Kurulu şu şekilde:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

1. Ahmet TAŞ 1. Rıza BOZDAĞ

2. Adnan EVSEN 2. Ali İhsan FETİH

3. Av. Ramazan ASLAN 3. Harun GÜRPINAR

4. Mustafa KURBAN 4. Salih DEMİRAYAK

5. Kemal METE 5. Musa EVRAN

6. Halit BOLAT 6. Mehmet GÖKÇE

7. M. Fatih OKUT 7. Hüseyin SOYLU

8. Uğur MEMİŞ 8. Nihat OK

9. Esat YAKUT 9. Nevzat TERECİ - KAYSERİ

Kaynak: İHA

13 Mart 2017 Pazartesi 14:26

Melikgazi, Mazlumder, Türkiye, Kayseri, Yerel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri