Mdob'dan Sevgililer Günü'nde 'Güldestan' Balesi

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), temsillerini kapalı gişe oynadığı ‘Güldestan’ adlı bale eserini, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yeniden sanatseverlerle buluşturacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), temsillerini kapalı gişe oynadığı 'Güldestan' adlı bale eserini, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde yeniden sanatseverlerle buluşturacak.

MDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersinli sanatseverlerin yoğun ilgisiyle prömiyer ve temsilleri kapalı gişe oynanan tek perdelik 'Güldestan' balesini, 14 Şubat 2015 Cumartesi günü Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde bir kez daha sahnelenecek. Müziği Mercan Dede'ye, reji ve koreografisi Beyhan Murphy'e ait bir modern dans prodüksiyonu olan 'Güldestan' eserinin orijinal ışık tasarımını Michael Odam, ışık realizasyonunu Beyhan Murphy ve Tarı Deniz yaptı. Eserin dekor tasarımı Işın Mumcu'ya, kostüm tasarımı İsmail Dede'ye ait. Eseri, MDOB'un seçkin bale sanatçıları sahneleyecek.

Devlet Opera ve Balesi'nin yerleşik tüm salonlarında beğeniyle karşılanan ve temsilleri kapalı gişe oynayan 'Güldestan', yurt dışında Hollanda, Çin, Almanya, Makedonya ve Fransa'da sahnelendi. Düğün Düet, Sema Düet, Nar, Pehlivan, Düğün, Sema, Kahvehane (çiftler) olarak yedi bölümden oluşan eser, Anadolu'nun eşsiz kültüründen hareketle Osmanlı'dan modern dönemin İstanbul'una kadar geniş bir panoramayı gözler önüne seriyor. - MERSİN

Kaynak: İHA

09 Şubat 2015 Pazartesi 12:37

Mercan Dede, Mersinli, 14 Şubat, Yerel