MDOB, Güldestan Balesini Yeniden Sahneleyecek

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Mersinli sanatseverlerin yoğun ilgisiyle temsillerini kapalı gişe oynadığı Güldestan adlı eserini sanatseverlerle yeniden buluşturuyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Mersinli sanatseverlerin yoğun ilgisiyle temsillerini kapalı gişe oynadığı 'Güldestan' adlı bale eserini, sanatseverlerle yeniden buluşturuyor.

MDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersin Devlet Opera ve Balesi, müziği Mercan Dede'ye, reji ve korografisi Beyhan Murphy'e ait bir modern dans prodüksiyonu olan 'Güldestan' adlı bale eserini, 26 Mart 2015 Perşembe günü saat 20.00'de Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle yeniden buluşturuyor. Orijinal ışık tasarımını Michael Odam'ın yaptığı Güldestan balesinin ışık realizasyonunu Beyhan Murphy ve Tarı Deniz yaparken, dekor tasarımı Işın Mumcu'ya, kostüm tasarımı İsmail Dede'ye ait. Eseri, MDOB'un seçkin bale sanatçıları sahneliyor.

Devlet Opera ve Balesi'nin yerleşik tüm salonlarında beğeniyle karşılanan ve temsilleri kapalı gişe oynayan Güldestan balesi, Anadolu'nun eşsiz kültüründen hareketle Osmanlı'dan modern dönemin İstanbul'una kadar geniş bir panoramayı gözler önüne seriyor. - MERSİN

Kaynak: İHA

20 Mart 2015 Cuma 11:29

Mercan Dede, Mersinli, Yerel