Mdob, Hamlet Balesinin Provasını Yaptı

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), yarın sahneleyeceği William Shakespeare'in ünlü trajedisi 'Hamlet'in bale gösterisi için prova yaptı.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), yarın sahneleyeceği William Shakespeare'in ünlü trajedisi "Hamlet"in bale gösterisi için prova yaptı.
MDOB, sanatçıları tarafından cumartesi günü Mersin Kültür Merkezinde sahnelenecek olan "Hamlet" balesinin hazırlıkları tamamlandı.
Libretto yazarı Medeia Magalashvili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temsili ilk olarak Ankara'da yaptıklarını hatırlattı.
Mersin'in kendileri için çok önemli olduğunu aktaran Magalashvili, çok zor bir eser olan Hamlet'i baleye uyarladıklarını kaydetti.
Proje çalışmaları libretto yazarı Medeia Magalashvili tarafından sürdürülen eserin orkestra şefliğini Murat Kodallı üstleniyor. Rejisörlüğünü ve koreografi Nugzar Magalashvili, dekor tasarımını Savaş Camgöz, kostüm tasarımını Sevtaç Demirer, ışık tasarımını Tarı Deniz, koreografi asistanlığını Serhat Güdül, repetitörlüğünü Serbülent Biçer, Özlem Şenormanlılar, Ender Üçdemir, Vasili Kiritsa, Mahmut Akyol ve Özge Ataman yapıyor.

Kaynak: AA

19 Ekim 2018 Cuma 12:53

Mersin, Hamlet, Kültür Sanat