Etkinlik.io

Mdt Cinderella

Sahne 1: Adayların tanıtılması Prens, 2 hizmetkar, üvey anne, üvey kız kardeşler, tüm adaylar ile. Prens kendisi için bir eş aramaktadır, evlenmesi gerekmektedir.

Sahne 1: Adayların tanıtılması Prens, 2 hizmetkar, üvey anne, üvey kız kardeşler, tüm adaylar ile. Prens kendisi için bir eş aramaktadır, evlenmesi gerekmektedir. Aklında henüz bulamadığı bir ideal kadın hayali vardır. Adaylar ellerinden gelenin en iyisini yaparlar, üvey anne de yapar ancak iki kızı ile ilgili olarak prensi ikna edemez. Prensin üzerinde çok güzel bir kadın yüzü olan bir maskesi vardır ve tüm adaylara gelinlikler ve bu maskelerden verir. Tüm adayların büyük balo için bunları giymesi gerekmektedir. Bu yüzün gerçeğini bulamasa bile en azından en iyi kalbe sahip kadını bulmak istemektedir. Üvey anne için maske tanıdıktır, kimin bu yüze benzeyebileceği konusunda bir fikri vardır?

Sahne 2: Cinderella evde Cinderella, üvey anne ve üvey kız kardeşler ile. Cinderella evi temizlemektedir. Yalnız olmak hoşuna gitmektedir çünkü yalnızken kimse ona kötü davranamamaktadır ve düşüncelerinde uzaklara gidebilmektedir. Birden bire şömineden içeri rüzgar girer ve külleri döşemenin üzerine savurur. Gerçeklere geri döner ve yine temizlik yapmaya başlar. Üvey anne gelir ve maskeyi Cinderella'nın yüzü ile karşılaştırır. Endişeyle ona uyduğunu görür. Üvey kız kardeşler elbisesi yırtılana kadar Cinderella ile dalga geçerler. Onu gülerek yırtık elbise ile baş başa bırakırlar.

Sahne 3: Cinderella'nın hayali Cinderella, siyahlar giymiş 3 adam, kırmızılar içinde 3 kadın, beyazlar giymiş 1 erkek ile a) Cinderella elbisesini tamir etmeye çalışır. Bunu yaparken uykuya dalar. Rüyasında elbisesinin kumaşı canlanır. Buna üç erkek bağlıdır ve onu elleri üzerinde taşımaktadırlar. b) elbisesinin kumaşı kırmızı olur ve üç bayan devralır ve ona ne kadar güzel olduğunu gösterirler. c) kırmızı beyaza dönüşür. Nazik, masum bir adam ona ne kadar da çok yakıştığını gösterir. Bu parlak gelinlik rengini giyip giymeyeceğinden emin değildir ve adamı gönderir. d) tüm renkler onunla eğlenmektedir ve rüyanın ardından elinde mutluluk içinde beyaz bir gelinlik tutuyordur.

Sahne 4: Balo prens, tüm adaylar ile Balo günü gelip çatmıştır. Tüm adaylar beyaz elbiseler ve maskeler içinde aynı gözükmektedir. Hepsi prens ile dans ederler. Zaman zaman maskenin arkasında ne olduğunu görmek ister ve her seferinde hayal kırıklığına uğrar. Üvey kız kardeşler umursamaz ve onun aklını başından almaya çalışırlar.

Sahne 5: Cinderella'nın bulunması ve kaybolması Cinderella, prens, üvey kız kardeşler, tüm adaylar ile Birden bire bir kız ile çarpışır. Yüzü maskedeki gibidir ancak maske takmamaktadır. Onunla dans etmek ister ama o yine bir rüya gibi ortadan kaybolur.

Sahne 6: Cinderella'nın aranması Prens, 2 hizmetkar, üvey kız kardeşler, üvey anne, tüm adaylar ile Prens hizmetkarlarını çağırır ve hep birlikte Cinderella'yı ararlar. Adaylar prens artık bir alaka göstermediği için üzgündür. Üvey anne ve kız kardeşler Cinderella'yı bulup saklamak için eve koşarlar. Prens hizmetkarlarıyla eve gelir. Üvey anne aşık olduğu kızın kendi kızlarından biri olduğuna onu ikna etmeye çalışır. Her ikisi de yüzlerinde maske ile onunla dans ederler ancak o yüzlerindeki maskeyi çekip çıkarır.

Sahne 7: Cinderella'nın bulunması Cinderella, prens ile O anda şömineden rüzgar eser ve küllerle birlikte Cinderella'yı prensin önüne savurur. Üstü başı kir içindedir ve eski elbisesi yine üzerindedir. Sonunda hayalindeki kadını bulmuştur. O küller içerisindeyken bile güzel maskenin canlı siluetini görmektedir ve onu kızgın üvey anne ve kız kardeşlerinin yanından alıp götürür.

SOLİSTLER;

cınderella NAZLI DİRİN

prens KEREM İNANÇ

üvey anne A.HAKAN ODABAŞI

2 üvey kardeş İLKE SAYINER, BESTE ÜSTÜN

prensin 2 uşağı OĞULHAN ÖZTÜRK, MERT OKUTAN

4 gelin adayı ÖZLEM ÖZÜKAN, S.NİSAN YAZGÜLÜ TER, NAZLICAN FIRAT

PETEK ÇETİNTEMEL

3 siyah giyen adam HAKAN ÖZENALP, Ş.EFE UZUN, ÖZGÜR AYYILDIZ

3 kırmızı giyen bayan BESTE ÜSTÜN, S.NİSAN YAZGÜLÜ TER, ÖZLEM ÖZÜKAN.

Süre: 1 Perde, 60 dk

Yaş Sınırı: 7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.

Dekor: M.TALAT AYHAN

Işık: FUAT GÖK

Koreografi: ANNA VİTA

Kostüm: TÜLAY USTA

Web Sitesi: https://secure.dobgm.gov.tr/opera2013/weser2013.aspx'EserKodu=1374

7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.

Detaylar :

İl : Ankara

İlce : Altindağ

Mekan : Ankara Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi

Mekan Adresi : Atatürk Bulvarı No: 20

Başlangıç Saati : 25.03.2017 13: 00: 00

Bitiş Saati : 25.03.2017 14: 00: 00

Kategori : MDT Cinderella

Tür : Sahne Sanatları

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

24 Mart 2017 Cuma 23:04

Cinderella, Kültür Sanat, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri