Meclis'te 'Dokunulmazlık' Görüşmeleri Başladı

Meclis'te 'dokunulmazlık' görüşmeleri başladıAK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ile birlikte dokunulmazlıkların kaldırılması yönündeki anayasa değişikliği tekliflerini, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'e yaptıkları görüşmeyle bildirdi.

Meclis'te 'dokunulmazlık' görüşmeleri başladı
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ile birlikte dokunulmazlıkların kaldırılması yönündeki anayasa değişikliği tekliflerini, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'e yaptıkları görüşmeyle bildirdi.
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün makamında yaklaşık yarım saatlik görüşmede dokunulmazlıklara ilişkin anayasa değişikliği teklifini iletti.
Görüşmenin ardından Levent Gök gazetecilere yaptığı açıklamada Naci Bostancı'nın kendisini arayarak randevu aldığını söyledi. Levent Gök şunları konuştu; "Getirdikleri bu öneri, anayasada geçici bir madde eklenmek suretiyle anayasanın 83'üncü maddesinin 2'nci fıkrasında yer alan milletvekili dokunulmazlığına ilişkin maddenin 2'nci fıkrasının kaldırılmasına dönük geçici anayasa değişikliği teklifi. Getirdikleri teklifle, Başbakanlık'tan Meclis Başkanlığı'na gönderilen milletvekillerine ait fezlekelerin 83'üncü maddenin 2'nci fıkrasında yapılacak değişiklikle kaldırılması, kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 15 gün içinde tüm dosyaların yargı merciine aktarılmasına ilişkindir. Kürsü dokunulmazlığı bütün suçlardan dolayı milletvekillerinin, herkes gibi yargı önünde hesap vermesini savunan bir partiyiz. Yapılacak değişikliğin 83. maddede yapılmasının daha doğru olacağını kendilerine ifade ettik. Önerilerini yetkili kurullarımızda görüşerek kendileriyle tekrar bir araya gelmeyi kararlaştırdık. AK Parti'nin getirdiği bu öneriyi, derhal yetkili makamlarımıza ulaştıracağım. Getirilen öneriyi, Genel Başkanıma ve MYK üyelerine birazdan ileteceğim. Onların da yapacağı değerlendirmelerden sonra önümüzdeki günlerde biz de görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşacağız. Hafta başında, pazartesi ya da salı günü, en kısa zamanda biz de görüşlerimizi kendileriyle paylaşacağız."

Kaynak: DHA

18 Mart 2016 Cuma 21:22

Ayhan Sefer Üstün, Naci Bostancı, AK Parti, Levent Gök, Politika, Güncel