Meclis'te, MHP ve AK Parti Arasında 'Kabız' ve 'İshal' Tartışması

Meclis Genel Kurulu'nda Torba Tasarının görüşmelerinde, MHP'li vekil Uzunırmak ve AK Parti'li Grup Başkanvekili Elitaş arasında 'kabız' ve 'ishal' tartışması yaşandı.

Meclis Genel Kurulu'nda Torba Tasarının 63. Madde üzerinde verilen önerge üzerinde yapılan görüşmelerde MHP ile AK Parti arasında "kabız" tartışması yaşandı.
Genel Kurul'da Torba Tasarının 63. Madde üzerinde verilen önerge üzerinde MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ın konuşması üzerine söz isteyen AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Mübarek gün bu saatlerde insanın aklının biraz beyninin kabız olduğu bir döneme rastlayabiliriz. Apo 56. Hükümet döneminde yakalandı. 57. Hükümete gelirken dediler ki Karaoğlan bunu yakaladı MHP'liler de erkektir bunu asar dediler ama ürkek çıktınız" dedi.

MHP SIRALARINDAN "BİRAZ İSHAL OLMUŞ SESLERİ" YÜKSELDİ
MHP sıralarından da "biraz ishal olmuş" sesleri yükseldi.

UZUNIRMAK: SİZ O HASTALIKLARI GEÇİRİYORSUNUZ!
Ali Uzunırmak da, "Sayın bakan idamın kalkması ile ilgili evet oy verdin mi, vermedin mi, oylar burada. AKP 44 milletvekiliyle idamın kalkmasına evet dedi. İdamın kalkmasıyla ilgili AKP grubunun hepsi evet oyu verdi. Beyin kabızlığına gelince biz Allah'a çok şükür her şeyiyle imanıyla, inancıyla davranışıyla geleceğe bakışıyla Türk Milletine ve Türk Milliyetçiliği'ne özümsemiş davranışlarından hiç endişesi olmayan birisiyiz ama siz o hastalıkları geçiriyorsunuz ki başkalarının da o hastalıkları geçirdiğini zannediyor olabilirsiniz" dedi.

Kaynak: ANKA

23 Temmuz 2014 Çarşamba 19:46

Mustafa Elitaş, Meclis Genel Kurulu, Ali Uzunırmak, Ak Parti, Politika, Güncel