Medya Patronu ve Otel Sahiplerinin Rus Sevgisi Vakıf Kurdurdu

Bir grup iş adamı, 'Türk Rus Kültür Vakfı'nı kurdu. 'Türk Rus Kültür Vakfı'nın kuruluş ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Birçok medya kuruluşuna sahip Koza-İpek Grubu'nun sahibi H Birçok medya kuruluşuna sahip Koza-İpek Grubu'nun sahibi H. Akın İpek ile Rixos Otellerinin sahibi Fettah Tamince'nin de aralarında yer aldığı bir grup iş adamı, "Türk Rus Kültür Vakfı" kurdu.

"Türk Rus Kültür Vakfı"nın kuruluş ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, işadamı Muammer İhsan Kalkavan, Rus Doğalgazı'nın Türkiye'ye dağıtımını üstlenen Enerco Enerji'nin sahibi Mehmet Fatih Baltacı, birçok medya kurumuna sahip olan Koza-İpek Grubunun Başkanı Hamdi Akın İpek, Rixos Otelleri sahibi Fettah Tamince, Palmalı Denizcilik'in patronu Mübariz Gurbanoğlu, Rusya Federasyonu ile Türkiye İş ve Dostluk Derneği (Rutid) Genel Sekreteri Ali Ertuğrul Türkeli, Nikolay İvanoviç Lyakh ve Viktor Nikolayeviç Khmarin "Türk Rus Kültür Vakfı"nı kurdu.

Vakfın amacı ise, "Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasında dostane ilişkilerin gelişmesini sağlamaya yönelik ekonomik, akademik ve kültürel münasebetleri kurmak, bunları devam ettirmek, geliştirmek, ülkeler arasındaki kültürel anlaşma çerçevesinde mübadele yolu ile eğitim, sağlık, kültürel ve sosyal alanlarda Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu'nda faaliyetlerde bulunmak" olarak açıklanırken, vakfın malvarlığı 200 bin TL olarak belirlendi. - Ankara

Kaynak: ANKA

21 Ekim 2011 Cuma 10:50

Ankara Atatürk Eğitim Ve Araştırma HastanesiFettah TaminceEnerco EnerjiAli ErtuğrulFatih AtıkHamdi AkınSekreterTürkiyeEkonomiTürkeliRixosRusya