Mehmetçiğin Zorluğunu Anlamak İçin Çadır Kurdular

Mehmetçiğin zorluğunu anlamak için çadır kurdular Kütahya'da bir grup genç, Afrin'deki Mehmetçiğin zorlu yaşam şartları anlamak ve şehitleri anmak için çadır kurup kamp yaptıKÜTAHYA - Kütahya'da bir grup genç, Afrin'deki Mehmetçiğin zorlu yaşam şartları anlamak ve şehitleri anmak için çadır...

Mehmetçiğin zorluğunu anlamak için çadır kurdular

Kütahya'da bir grup genç, Afrin'deki Mehmetçiğin zorlu yaşam şartları anlamak ve şehitleri anmak için çadır kurup kamp yaptı

KÜTAHYA - Kütahya'da bir grup genç, Afrin'deki Mehmetçiğin zorlu yaşam şartları anlamak ve şehitleri anmak için çadır kurup kamp yaptı.

Kütahya Gençlik Merkezi Kampçılık ve İzcilik Kulübünde 3 haftalık eğitim alan 30 genç, şehitleri anmak ve Afrin'deki Mehmetçiklerin zorlu yaşam şartlarını anlamak amacı ile Kütahya merkez Hacıazizler bölgesinde bulunan Kamp Merkezi'nde çadır kampı kurdular. Hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 5 derece'ye kadar düştüğü bölgede gençler, 2 gün konakladı.

Etkiliğin Kütahya Gençlik Merkezi bünyesinde bulunan Kampçılık ve İzcilik Kulübü tarafından yapıldığını söyleyen Gençilik Merkezi lideri Mehmet Zahid Karaca, "Bugün Hacıazizler bölgesinde 1 gecelik kamp yapmak için geldi. Kampımızın amacı, Afrin'deki Mehmetçik'imiz zor şartlar altındalar, bizde onları anlamak adına 1 gecede olsa çadır kampımızı kurduk. Bizlerde buradan Mehmetçiklerimize selam gönderiyoruz" dedi.

Kamp öncesi teorik eğitim aldıklarını söyleyen İzci İlknur Kılıç, "Biz ilk önce izcilik ve kampçılık ile ilgili eğitimlerimizi aldık. Şimdi de buraya gelmemizin amacı Afrin'deki Mehmetçiklerimizi ve Şehitlerimizi anmak için geldik. Askerlerimiz bizler için dağda mücadeleler verirken bizde onların sıkıntıları zorlu mücadelelerini anlamak için buradayız. Bütün Mehmetçiklerimize buradan selam gönderiyorum. Allah yardımcınız olsun inşallah, hep kalbimizdesiniz, hep dualarımızdasınız" diye konuştu.

Etkinliğe katıldığından dolayı oldukça mutlu olduğunu belirten İzci Tarık Başbuğ, "Gerekli eğitimlerimizi aldık ve buraya Afrin'de ki Şehitlerimizi anmak için geldik. Burada olmaktan çok mutluyum. Allah Afrin'de ki Mehmetçiklerimizi korusun inşallah" şeklinde konuştu.

Mehmetçiğin Zorluğunu Anlamak İçin Çadır Kurdular - Son Dakika

Kaynak: İHA

19 Şubat 2018 Pazartesi 12:25

Kütahya, Afrin, Genel