İmamoğlu, Erdoğan'a verdiği mektupta 'Cumhurbaşkanım' diyerek hitap etmiş

İBB Başkanı İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği mektubun içeriğine ulaşıldı. İmamoğlu'nun mektupta Erdoğan'a 'Cumhurbaşkanım' şeklinde hitap etmesi dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği ve Kanal İstanbul projesi ile ilgili olduğu bilinen mektupla ilgili detaylar gün yüzüne çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul'u "Hayalim, hülyam" olarak tanımlıyor ve asrın projesi olarak görüyor. Hükümet kanadı ise doğa tahribatına yol açacağını düşünüyor ve "Cinayettir, felakettir" olarak tanımlıyor. Bu gelişmeler ışığında "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi" programı düzenlendi. 15 Ocak'ta düzenlenen programda hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de İBB Başkanı İmamoğlu yer aldı. İmamoğlu, programda Erdoğan'a bir mektup verdi ve bu mektup Türkiye'nin gündemine oturdu. İmamoğlu daha sonra yaptığı açıklamada mektubun Kanal İstanbul ile ilgili olduğunu duyurdu.

İMAMOĞLU'NDAN ERDOĞAN'A: CUMHURBAŞKANIM

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat konuyu bugünkü köşesine taşıdı. Mektuba "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan" hitabıyla başlandığını söyleyen Fırat, İmamoğlu'nun paragraf başlarında Erdoğan'a "Cumhurbaşkanım" şeklinde hitap ettiğini söyledi.

Hande Fırat'ın Hürriyet'te yayımlanan "O mektupta ne var?" başlıklı yazısında ilgili kısım şu şekilde:

4 sayfalık mektup "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan" hitabıyla başlıyor. 23 Haziran'dan bu yana hükümet ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ilişkilerinin normalleşmeme nedenlerinin anlatılmak istendiği vurgulanıyor. Paragraflarda "Cumhurbaşkanım" ifadesinin kullanıldığı mektup için Ekrem İmamoğlu, "Son günlerde özellikle bakanların yalan yanlış ifadeleriyle süreci manipüle etme çabalarını, Sayın Cumhurbaşkanı'na yanlış bilgiler aktardıklarını dile getirdim" demişti. Kamuoyuna yansıyan bilginin aksine, Kanal İstanbul projesinin neden yapılmaması gerektiğine ilişkin İmamoğlu'nun gerekçeleri mektupta yok.

İmamoğlu, Erdoğan'a verdiği mektupta 'Cumhurbaşkanım' diyerek hitap etmiş - Son Dakika
Erdoğan Kanal İstanbul konusunda gönlünde yatanı açıkladı: Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılmasını arzu ediyorum Erdoğan Kanal İstanbul konusunda gönlünde yatanı açıkladı: Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılmasını arzu ediyorumVatandaştan Erdoğan'a çağrı: Kanal İstanbul için hesap numarası açılsın, destek olalım Vatandaştan Erdoğan'a çağrı: Kanal İstanbul için hesap numarası açılsın, destek olalımİmamoğlu, Erdoğan'ın Kanal İstanbul sözlerini yorumladı: Doğru bir söylem İmamoğlu, Erdoğan'ın Kanal İstanbul sözlerini yorumladı: Doğru bir söylemKanal İstanbul'a tepki gösterenler el ele verip zincir oluşturdu Kanal İstanbul'a tepki gösterenler el ele verip zincir oluşturduİBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kanal İstanbul'la ilgili bir mektup verdi İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kanal İstanbul'la ilgili bir mektup verdiİmamoğlu'nun Erdoğan'a verdiği 4 sayfalık mektubun detayları ortaya çıktı İmamoğlu'nun Erdoğan'a verdiği 4 sayfalık mektubun detayları ortaya çıktı
17 Ocak 2020 Cuma 08:54

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı, İstanbul, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika