Memurlar Resim Rölyefi ile Stres Atıyor

Memurlar resim rölyefi ile stres atıyorKARABÜK - Karabük'te çoğunluğu devlet memurlarından oluşan grup iş yoğunluğunun stresini yaptıkları 3 boyutlu resim rölyef çalışması ile atıyor.

Memurlar resim rölyefi ile stres atıyor
KARABÜK - Karabük'te çoğunluğu devlet memurlarından oluşan grup iş yoğunluğunun stresini yaptıkları 3 boyutlu resim rölyef çalışması ile atıyor.
Karabük'te farklı devlet kurumlarında çalışan Memur grubu İpek boncuk evinde SAKEM öğretici Saime Ceylani tarafından 3 boyutlu resim rölyef kursu alıyor.
Farklı sanatsal çalışmaların yapıldığı kursta bayan ve erkek memurlar hafta boyunca iş yoğunluğunun stresini hafta yaptıkları 3 boyutlu resim rölyef çalışmaları ile stres atıyor.
Kurs öğretici Saime Ceylanı, kursa katılan memurların severek ve zevkle bu işi yaptığını söyleyerek, " Aramızda geçen sene de çalışan arkadaşlarımız da var yeni katılanlarda var. Kendileri bu işi terapi gibi geldiğini söylüyorlar. Kağıt kesmenin insan ruhunda oluşturduğu bir terapi var" dedi.
Devlet memuru Muharrem Teker ise, kendileri açısından bu işin bir terapi olduğunu ve kahve köşelerinden kurtulmanın bir yolu olduğunu söyleyerek, " Hafta sonları gelip burada 3 saatlik bir çalışma yapıyoruz. Bizlere bir terapi olarak geliyor. Çok rahatlatıcı bir sanatsal olay. Sürekli yapmak isteme duygunuz ortaya çıkıyor. Bittikten sonra haz alıyorsunuz ve bunu ben yaptım diyorsunuz. Bütün arkadaşlarımıza tavsiye ediyoruz. Evde yapma şansımız olmuyor. Hafta sonları 3 saatlik bir zaman ayırmak benim için terapi ve kahve köşelerinden kurtulma oluyor. Bunu kadın erkek olarak görmüyorum. El becerilerim küçüklüğümden beri vardı. Sanatsal bir şeyi gözlem yapmak hoşuma gidiyordu. Böyle bir şey de çıkınca 2 seneden beri burada bir öğrenci olarak işin ustalığını öğrenmeye çalışıyorum" dedi.
(YE-

Kaynak: İHA

11 Mart 2017 Cumartesi 09:59

Karabük, Genel