Menekşe Hatun Kız Kur'an Kursu'nda Mezuniyet Sevinci

Adana Seyhan Müftülüğü'ne bağlı Hacı Menekşe Hatun Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu mezuniyet töreni düzenlendi.

Adana Seyhan Müftülüğü'ne bağlı Hacı Menekşe Hatun Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu mezuniyet töreni düzenlendi. Kur'an-ı Kerim'in okunmasıyla başlayan merasimde konuşan Seyhan Müftüsü Halil Uzun, Allah'ın dinine, kitabına, peygamberine, kullarına ve kurumlarına hizmet etmenin şereflerin en büyüğü olduğunu söyledi.

Seyhan Müftüsü Halil Uzun, 'önce ahlak ve maneviyat düsturu' ile hareket edenlerin 'Asım'ın nesli ve altın nesil'den başkası olamayacağını söyledi. Uzun, bu neslin bir kolunun da Hacı Menekşe Hatun Hafızlık Kız Kur'an Kursu'ndan fışkırdığını kaydetti. Kursun, 'şelale gibi sesi, meltem gibi serinliği, mehtap gibi hoşnutluğu ve irfanıyla insanlara huzur verdiğini' anlatan Uzun, "Ey anne ve babalar, sizleri kutluyorum. Bugün sevinme sırası sizdedir. Ancak çocuğunu Allah, Peygamber (sas) ve Kur'an ile tanıştırmayan anne babalar hallerine ağlasın. Hamd olsun yarınları pişmanlıkla karşılamayacak, ufku açık, ne yaptığını bilen, yaşamın muhasebesini burada yapan veliler mevcuttur." dedi.

Hacı Menekşe Hatun Hafızlık Kız Kur'an Kursu Yöneticisi Remziye Aydın ise kurs binasını bağışlayan Turgut ailesine teşekkür etti. Hayırsever Nazım Turgut ve eşinin halen kursa büyük katkılarda bulunduklarını hatırlatan Aydın, "Allah, kendilerinden razı olsun." diye ifade etti.

Aile adına söz alan Nazım Turgut da öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen herkese takdirlerini illetti. Konuşmalarından sonra Hacı Menekşe Hatun Hafızlık Kız Kur'an Kursu 'Menekşe İlahi Grubu' güzel bir sunum yaptı. Program, öğrencilere verilen diploma, hediye ve yemek ikramıyla son buldu.

Kaynak: CHA

29 Haziran 2012 Cuma 16:26

Nazım Turgut, Halil Uzun, Seyhan, Adana, Yerel