Meram Millet Bahçesi Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Açıldı

Meram Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 'Meram Millet Bahçesi' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.

Yaklaşık 900 bin m²'lik dev bir alanda hizmet verecek olan Konya'nın ilk Millet Bahçesinin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, şehre nefes aldıran bu önemli yatırımın Konya'ya ve Meram'a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Meram Belediyesi'nin hummalı çalışmaları sonucu Konya'ya kazandırılan Meram Millet Bahçesinin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.

"MERAM, HER ÖNEMLİ PROJEDE ÖNCÜ OLDU"

Muhteşem doğası, göz alıcı yeşili ile Meram'a değer katan Konya'nın ilk 'Millet Bahçesi'nin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Mevlana Meydanı'ndaki mitingi sonrasında yapıldı. Meram Belediyesinin, son 5 yıllık süre içinde, her büyük ve önemli projede öncü olmayı kendine ilke edindiğini kaydeden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, bu çerçevede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran seçimleri öncesinde önemle vurguladığı Millet Kıraathanesi ve Millet Bahçesi projelerinin ilk örneklerinin Meram Belediyesi tarafından hayata geçirildiğini belirtti. Konya'nın ihtiyaç duyduğu yeşil doku ile spor ve aktivite alanlarına katkı sunmak amacıyla hayata geçirdikleri Meram Millet Bahçesinin açılışına gösterdiği ilgiden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Başkan Toru, Konya'ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN MİMARI; "RECEP TAYYİP ERDOĞAN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu günden bu yana sadece fiziki yatırımlarla değil, belediyecilik hizmetlerine getirdiği yepyeni anlayışla, insanlara dokunuşuyla, sosyal belediyecilik alanındaki atılımlarıyla, tüm canlılara ve yeşil alanlara verdiği özel değerle tüm Türkiye'nin gönlünde taht kurduğunun altını çizen Başkan Toru, sözlerini şöyle sürdürdü; "Gönül Belediyeciliğinin mimarı Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde tüm Türkiye gerçek anlamda hizmet ile tanıştı. İnsan merkezli bu hizmetlerden sadece insanlar ve şehirler değil tüm canlılar nasibini aldı. Her şehir bambaşka bir çehreye büründü. Bizim de insana, doğaya ve yeşile duyarlı her adımımızın temelinde bu anlayış hakim oldu. Parklardan ormanlara, sokaklardan caddelere, imardan temizliğe her adımımızda her projemizle gönüllere de dokunmaya gayret gösterdik."

MERAM'IN YEŞİL ALAN MİKTARI 5 YILDA 3'E KATLADI

Yeşilliği ve doğal güzellikleriyle sadece Türkiye'de değil tüm dünyada adından söz ettiren Meram'ın, son 5 yılda yapılan yatırımlarla yeşil alan miktarını tam 3 kat artırdığını söyleyen Başkan Fatma Toru, 2014 yılında 1,55 m² olan kişi başına düşen yeşil alan miktarının bugün 5,64 m² olduğunu belirtti. 2023 vizyonu çerçevesinde bu rakamın kişi başına 10 m²'ye çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Toru, "Açılışı yapılan "Meram Millet Bahçesi" 900.000m²'lik devasa bir alanda hizmet vermeye başladı. Kafe ve restaurantları, engelsiz çocuk oyun alanları, fitness bölümü, macera çocuk oyun alanı, koşu yolları, oyun evleri, çim kızağı, kameriye, ahşap sedir oturma ve spor oyun alanları mevcut. En önemli özelliklerinden biri de Konya'nın 'İkinci Millet Kıraathanesini' bünyesinde barındırıyor olması. Meram'ın önemli bir simgesi olan üzüm bağları konsepti için yaklaşık 10.000 metrekarelik bir alan ayırdık. Ayrıca çeşitli meyve ağaçlarından oluşan meyve bahçesi de oluşturduğumuz önemli bir alan. Görsel bir şölen sunacak olan lavanta bahçesi, kokuluk ve reçellik gül bahçesi, mor salkımlardan oluşturulan yürüyüş yolu gibi vatandaşlarımızın beğeneceği önemli alanlar yer alıyor. 10 bin metrekarelik bir gölette oluşturulan basamaklar adeta şelale atmosferini yaşatıyor. Gül bahçesi koridoru ve piknik yapılan bölümleriyle muhteşem bir yeşilliği Konya'ya ve Meram'a kazandırdık. Konya'ya ve Meram'a hayırlı olsun" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

18 Aralık 2018 Salı 17:44

Meram Belediyesi, Millet Bahçeleri, Recep Tayyip Erdoğan, Meram, Güncel