Merih Akoğul ile Cecil Beaton Sergi Turu

Pera Müzesi sanatseverleri 20. yüzyılın çok yönlü fotoğrafçılarından Cecil Beaton'ın 'Portreler' sergisini, yazar ve fotoğrafçı Merih Akoğul eşliğinde gezmeye davet ediyor.

Beaton'ın fotoğrafladığı sanatçı, film yıldızı, yazar, entelektüel ve kraliyet mensuplarının portrelerini, Akoğul'un anlatım ve örnekleriyle gezmek isteyen ziyaretçiler 28 Mayıs Perşembe günü saat 19:00'da Pera Müzesi'ndeki bu özel tura katılabilirler.

Pera Müzesi ünlü portre fotoğrafçısı ve Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Cecil Beaton'ın "Portreler" sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi kapsamında 28 Mayıs Perşembe günü saat 19:00'da yazar ve fotoğrafçı Merih Akoğul ile özel bir tur düzenleniyor. Akoğul, katılımcılara Cecil Beaton'ın portre fotoğrafçılığı geleneğindeki yerini, çalışmalarındaki sezgisel yaklaşımı ve kendine has tarzını anlatacak.

Sergi turunda, Beaton'ın 1920'lerden 70'lere kadar fotoğrafladığı Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe, Coco Chanel, Salvador Dali, Gary Cooper, Winston Churchill, Jean Paul Sartre, Colette, Audrey Hepburn, Alberto Giacometti ve Rudolf Nureyev gibi önemli isimlerin portreleri üzerinden fotoğraf sanatı konuşulacak.

Türkiye'de ilk kez Pera Müzesi'nde sergilenen "Portreler" sergisi, Cecil Beaton Stüdyo Arşivi Sotheby's'den derlendi. Sergi, Londra'daki National Portrait Gallery Fotoğraf Danışmanı Terence Pepper küratörlüğünde gerçekleştirildi.

Kaynak: Bültenler

25 Mayıs 2015 Pazartesi 16:42

Merih Akoğul, Pera Müzesi, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri