Merkezefendi Belediyesi'nden Eğitime Destek

Merkezefendi Belediyesi, 1 milyon 300 bin TL’ye malolacak anaokulu binası yapacak.

Merkezefendi Belediyesi, 1 milyon 300 bin TL'ye malolacak anaokulu binası yapacak.

Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Valiliği arasında imzalanan protokolle Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi bahçesine 6 derslikli anaokulu binası yapılacak. Yapımı 1 milyon 300 bin liraya mal olacak olan 6 derslikli anaokulu için ilk imzalar Merkezefendi Belediyesi'nde düzenlenen törende atıldı. Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik arasında düzenlenen protokol imza törenine; Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Merkezefendi Kaymakam Vekili Veysel Beyru, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve belediye başkan yardımcıları katıldı.

Eğitime bu anlamlı günde katkı koymaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, "Geçtiğimiz dönem 10 okulumuzda 5 bin öğrencimizi ağırladığımız portatif havuzlar yaptık. Bugün de Valimizin teşrifleriyle birlikte Merkezefendi Belediyemizin eğitime vermiş olduğu destek başka bir boyut kazanıyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle uzun zamandır yaptığımız istişareler sonucu özellikle Sümer ve Sevindik Mahallemize doğrudan hizmet etmek üzere ama onunla beraber Eskihisar ve Zafer Mahallemize de hizmet edecek bir anaokulu yapım işini Merkezefendi Belediyesi olarak başlatmış olacağız. Bu anaokulumuz şuan ki Vali Necati Bilican Meslek Eğitim Merkezi'nin olduğu arsa içinde yapılacak. Yaklaşık maliyeti 1.3 milyon TL olması ön görülüyor " dedi.

Başkan Subaşıoğlu'nun ardından konuşan Vali Şükrü Kocatepe ise, "Belediye Başkanlarımızın şehrimize önemli katkıları sürüyor. Şehre sahip çıkma konusunda örnek davranışları sürüyor. Merkezefendi Belediye Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. 6 derslikli bir anaokulu ilçemiz sınırları içinde yapacağız. Bu okulumuz 4 mahalleye hitap edebilecek özellikte. Başkanımızeğitim konusunda desteklerini sürdürmeye devam edecek. . Merkezefendi ilçe sınırları içinde yaptığı güzel hizmetlerden dolayı tekrar kendisine teşekkür ediyorum. Hizmetlerinin daim olmasını diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından karşılıklı olarak protokol imzalandı. - DENİZLİ
24 Kasım 2015 Salı 16:55

Şükrü Kocatepe, Necati Bilican, Denizli, Muhammet Subaşıoğlu, Yerel