Hukuki Araştırmalar Derneği ( HUDER) Mersin Şubesi tarafından "FETÖ/PDY Davaları ve Yargı" konulu seminer düzenlendi.
Genel Başkan Hüseyin Kaya, Mersin Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen seminerde yaptığı konuşmada, hain örgüte karşı devlet kurumları dışında Türkiye'nin 78 ilinde teşkilatı ve üyeleri bulunan bir sivil hukuk kuruluşu olarak mücadele ettiklerini belirterek, "4 bakanlık ile görüşme yaptık. HUDER üyesi bir kısım avukat şehitlerimiz ve bakanlıklar adına FETÖ davalarında müdahil avukatı olarak görev yapacak." diye konuştu.
Şube Başkan Vekili Murat Altındere de FETÖ/PDY'nin 50 yıldır devletin anayasal kurumlarını ele geçirmek için örgütlendiği ve özellikle yargı, emniyet ve ordu içerisine kadrolarını yerleştirdiği söyledi.
Örgütün 2012 MİT kriziyle eylemsel faaliyetlere başladığını belirten Altındere, "15 Temmuz hain darbe girişimiyle de maskeleri tümüyle düştü. Ne kadar hain, eli kanlı bir örgüt olduğunun tüm milletimiz tarafından anlaşıldı." ifadelerini kullandı.
Seminere Mersin Barosu Başkanı Avukat Ali Er, iş dünyası temsilcileri, parti temsilcileri, avukatlar ve akademisyenlerin de aralarında çok sayıda kişi katıldı.

Kaynak: AA

09 Nisan 2017 Pazar 12:10

Mersin Üniversitesi, Altındere, Türkiye, Politika, Güncel