Mersin'de Kadınlar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü Bastı

Mersin'de Yeryüzü Kadınları Platformu üyesi bir grup kadın, Suriyeli mülteci ölümlerine tepki göstererek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü basıp işgal etti.

Mersin'de Yeryüzü Kadınları Platformu üyesi bir grup kadın, kadın cinayetleri ve Suriyeli mülteci ölümlerine tepki göstererek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü işgal etti. Binaya pankart asan kadınlar, yaklaşık 1 saat sonra yaka paça gözaltına alındı.

PANKARTLA ODAYA GİRDİLER

Merkez Akdeniz İlçesi Atatürk Caddesi 'ndeki il binasına giden Yeryüzü Kadınları Platformu üyeleri Gamze Taşçı (18), Sibel Yalçın (21), Bejna Güney (21), Helin Serap Ertekin (18) ve Dilan Özer (20), ellerindeki katlanmış bez pankart ile özel kalem müdürlüğü odasına girdi.

PERSONEL ENGEL OLMAYA ÇALIŞTI

Binanın dış cephesini gören odanın penceresine 'Kadından sorunlu, çocuk katliamlarından sorumlu bakanlık istemiyoruz' ve 'Çocuk katilleri hesap verecek' yazılı pankartı asmaya çalışan eylemcilere, güvenlik görevlisi ve personeller engel olmaya çalıştı.

ARBEDE YAŞANDI

İl Müdürü Ömer Faruk Bilgin'in kendi odasında olduğu sırada yaşanan olayda, eylemcilerle Polis görevliler arasında bir süre arbede yaşandı.

ÇIKMAK İSTEDİLER

Kapının kilitlenmesi üzerine olay yerine polis çağrıldı. Bunun üzerine eylemciler de avukat çağırdı. Bir süre il binası içinde 'Kadın cinayetleri politiktir' sloganları atan eylemciler, binadan çıkmak istedi.

YAKA PAÇA GÖZALTI

Polisin eyleme izin vermemesi üzerine eylemciler ve eylemcilerin avukatı ile polisler arasında tartışma yaşandı. Eylemciler direnmeye devam edince il binasına çağırılan çevik kuvvet polislerince yaka paça gözaltına alındı.


Kaynak: DHA

03 Eylül 2015 Perşembe 14:45

Atatürk Caddesi, Sibel Yalçın, Akdeniz, Mersin, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri