Mevsim Hep Sonbahar Kitabı

Mevsim Hep Sonbahar Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Mevsim Hep Sonbahar Kitabı kitabının kısa özeti.

Beni mutlu etmek ne kadar kolaydı ve bunu benden nasıl da esirgiyorlardı...Şimdi ne yapacaktım? Ne yapabilirdim ki? Kaçıp kurtulmak istedim. Çocuklarım olmasaydı, çoktan kendimi çöllere vurup kaybolurdum ama onları ortada bırakamazdım. Gemisi batmakta olan ve yolcularının umut dolu gözlerle baktıkları bir kaptana benziyordum.

Oysa gemimden daha kötü durumdaydım.Kadın olmanın başlı başına suç sayıldığı topraklarda doğup büyüyen Masume, İran Devrimi öncesi ve sonrasının yarattığı baskıcı süreçten nasibini almış genç bir kadındır. Buna rağmen, maruz kaldığı toplum baskısını hiçe sayarak varlığını kabul ettirme mücadelesinden asla vazgeçmez.Başkaları tarafından yazılan bir kaderi yaşamak zorunda kalan Masumenin erkek egemenliğine karşı direnişini anlatan bu roman, okuyucularını umut ve acının iç içe geçtiği dokunaklı bir hikâyeye davet ediyor.İnançlar ve gelenekler, hayallerle çatışırsa ne olur? Mevsim Hep Sonbahar bu soruya yanıt arayan bir uyanışın hikâyesi.

USA TodayMasumenin sarsıcı ve bir o kadar da gerçekçi yaşam mücadelesine hayran kalacaksınız.

Publishers WeeklyDoğuda kadın olmanın zorluklarını çarpıcı bir gerçeklikle anlatmakla kalmayıp, İranın siyasal ve toplumsal tarihine de ışık tutan bir başyapıt.

The Washington PostYazar: Parinoush Saniee

Yayınevi: Martı YayınlarıISBN: 9786053484967

Boyut: 135x210

Sayfa Sayısı: 544

Basım Yılı: 2014-10

Cilt Durumu: Karton kapak

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Kaynak: Haberler.Com

24 Ekim 2014 Cuma 12:38

İran, Kültür Sanat