Kabristana giden vatandaşlar, yakınlarına ait mezarların kazılmış olduğunu görünce şoke oldu

Ankara'da bulunan bir mezarlıkta, merhum yakınlarını ziyarete giden vatandaşlar bazı mezarların kazılmış olduğunu gördü. Yaşanan durum karşısında şoka uğrayan vatandaşlar, olayın araştırılmasını istiyor.

Ankara'nın Sincan ilçesinde bulunan mezarlıkta yakınlarının kabirlerini ziyaret eden vatandaşlar, bazı mezarların kazılmış olduğunu görünce büyük şok yaşadı. Özellikle baş kısımlarının kazılmış olduğunu gören vatandaşlar, olayın aydınlatılmasını istedi.

BAŞ KISIMLARI KAZILMIŞ

Alınan bilgiye göre, Sincan Atatürk Mahallesi Kara Şükrü Mezarlığı'na ziyarete giden vatandaşlar, bazı mezarların kazılmış olduğunu gördü. Vatandaşlar mezarların baş kısımlarından kazıldığını, bazılarının tekrar doldurulduğunu fark ettiklerini söyledi.

"BU İNSANLIK DIŞI"

Mezarlıktaki vatandaşlardan biri " Burayı görünce neye uğradığımı şaşırdım. Görüyorsunuz rezilliği. İnsanlar buraya meftalarını gömüyor, bu insanlık dışı. Bu nasıl bir şey, o nedenle rica ediyorum güvenlikler buraya bir el atsın" diyerek kızgınlığını dile getirdi.

CENAZELERİN DURUP DURMADIĞI BİLİNMİYOR

Sözlerine devam eden vatandaş, "Ne arıyorlar bilmiyorum, yıllar önce vefat etmiş insanlar bir şey mi gömüldü bilemiyorum, cenazelerin durup durmadığını bilmiyoruz, gelip kaçırdılar mı bir fikrimiz yok. Dikkat ederseniz baş kısımlarından kazılmış" dedi.

Kabristana giden vatandaşlar, yakınlarına ait mezarların kazılmış olduğunu görünce şoke oldu - Son Dakika
Kaynak: İHA
10 Ağustos 2020 Pazartesi 10:26
YORUMLAR (15)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika