Hürriyet

MHK Başkanı Zekeriya Alp: Hiçbir hakemde koronavirüs belirtisine rastlanmadı

Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim'in koronavirüse yakalanmasının ardından Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, şu ana kadar hiçbir hakem, gözlemci ya da temsilcide koronavirüs belirtilerine rastlanmadığını açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ta tespit edilmesi, futbol camiasını tarafından derin üzüntü ile karşılandı. Özellikle 15 Mart'ta seyircisiz oynanan Galatasaray-Beşiktaş derbisi sonrasında bu talihsiz olayın meydana çıkması, o gün statta görev yapan birçok isimde de korona virüs görülme şüphesini doğurdu.

Bu kişiler arasında karşılaşmanın hakemi Abdulkadir Bitigen ve yardımcılarıyla, mücadelenin gözlemcisi ve temsilcisi de yer alıyordu. Konu hakkında TRT SPOR'a açıklamalarda bulunan MHK Başkanı Zekeriya Alp, şu ana kadar hiçbir hakem, gözlemci ya da temsilcide koronavirüs belirtilerine rastlanmadığını söyledi.

"HERKES İZOLE BİR ŞEKİLDE EVİNDE"

Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu'nun tüm isimlerle iletişim halinde olduğunu belirten Alp, "Herkes izole bir şekilde evinde. Kimsede semptomlara rastlanmadı. Kontrollerimiz devam ediyor" ifadesini kullandı. MHK Başkanı Zekeriya Alp sadece Galatasaray-Beşiktaş derbisinde görevli isimlerle değil, 26'ncı haftada görev yapan tüm hakem, gözlemci ve temsilcilerle sürekli bilgi alışverişinde olduklarını belirtti. Alp, kimsede belirti olmadığı için şu ana kadar test yapılmadığını ancak en küçük bir bulgunun ortaya çıkması halinde gerekli işlemlerin yapılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Hürriyet
24 Mart 2020 Salı 23:01
Abone Ol
Paylaş
YORUMLAR (6)
 • Bu roman yok satar : Kardeşim hepsi güzel bir romandan alıntı bu iki sahisda var lakin gel gelelim ne bir takım arkadaşında nede bir aile ferdinde yok sadece bu iki şahısta var lütfen alet olmayın bu romanda karakter olmayın
  Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
 • Bitmişiz : Harbiden bitmişiz, herşeyi fırsata çevirip halkina zarar veren bir kitleyle karşı karsiyayiz,yazık en basit bir kolonya onu bile alamıyoruz ,eğitim yok ,üretim yok ,saglik yok ,hetsey gizli kapakli yapılıyor halktan saklanıyor, önemli değil bu halk gururlu ve asil bir millettedir, kimseye muhtaçligini belli etmez,gerekirse 1 saniye bile düşünmez, ama bunların hiçbirinin değeri kalmamış. Sonra herşey vatan icin diyorlar,ve meheteri,bu halk akıllanmaz neysee çok sey var ama ,hangi birini soyliyeyim
  Cevap Yaz 2 7 Yayından Kaldır
 • Gogogo : İşçi fakir ne yazıkki yalın ayak başı kabak zengin evinde karantinada sıkıntı yok fakir çalışmaya devam go go go
  Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
 • işçi : Sokağa çıkma yasağı ne zaman gelicek.Hergün servisle işe gidip geliyoruz sosyal mesafe olmadan çalışıyoruz hayatımız tehlike altında evde kal diyorsunuz Patronların kasası dolacak diye fabrikalarda işçileri tehlikeye atıyorsunuz.İlla fabrikalara hastalığın bulaşmasınımı bekliyorsunuz anlamadım.Çoluğumuzu çocuğumuzuda tehlikeye sokuyorsunuz!!!!
  Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır

Son Dakika